کانال خبری کو هنانی نیوز شبکه های اجتماعی ایتا::

13 جماد أول 1444 Tuesday, 6 December , 2022
7

کشت نشایی چغندرقند در ۳۰ هکتار از اراضی کوهدشت اجرایی می‌شود

مدیر جهاد کشاورزی کوهدشت گفت: کشت نشایی چغندرقند در سطح ۳۰هکتار از اراضی این شهرستان اجرایی می‌شود. فرج‌علی امیری : در رابطه با کشت نشایی چغندرقند در این شهرستان اظهار داشت: کوهدشت به‌عنوان شهرستان پایلوت کشت نشایی چغندرقند در لرستان تعیین شده و برای اولین بار نیم هکتار از مزارع روستای باباقلی زیر کشت این […]

مدیر جهاد کشاورزی کوهدشت گفت: کشت نشایی چغندرقند در سطح ۳۰هکتار از اراضی این شهرستان اجرایی می‌شود.

فرج‌علی امیری : در رابطه با کشت نشایی چغندرقند در این شهرستان اظهار داشت: کوهدشت به‌عنوان شهرستان پایلوت کشت نشایی چغندرقند در لرستان تعیین شده و برای اولین بار نیم هکتار از مزارع روستای باباقلی زیر کشت این محصول رفت.

وی  آغاز رسمی کشت نشایی چغندرقند را در تیرماه دانست و افزود: امسال کشت نشایی چغندرقند در سطح ۳۰ هکتار از اراضی کوهدشت اجرایی می‌شود.

مدیر جهاد کشاورزی کوهدشت عنوان کرد: کشت نشایی چغندرقند در کاهش مصرف آب آبیاری‌، سموم آفات نباتی و علف‌کش‌های شیمیایی مؤثر است‌ و در این روش بخشی از طول دوره رشد محصول در خزانه و درمساحت بسیار محدودتری نسبت به کشت مستقیم بذر در مزرعه سپری می‌شود.

وی با اشاره به بحران آب و افت سفره‌های آب زیرزمینی در کوهدشت بیان کرد: کشت نشایی چغندرقند با توجه به کاهش ۳ تا ۴ نوبت در آب آبیاری، محدودیت منابع تأمین آب و هم‌چنین ضرورت مصرف بهینه آب‌ در دستور کار جهاد کشاورزی قرار گرفته‌است

تسنیم

لینک خبر : https://kohnaninews.ir/?p=6400