کانال خبری کو هنانی نیوز شبکه های اجتماعی ایتا::

16 جماد أول 1444 Friday, 9 December , 2022
4

مهار آب‌های سطحی لرستان در اولویت کار وزارت نیرو؛ عملیات اجرایی یک سد آغاز می‌شود

وزیر نیرو با بیان اینکه عملیات اجرایی یک سد در لرستان آغاز می‌شود گفت: اولویت‌ کاری وزارت نیرو در استان لرستان مهار آب‌های سطحی است. رضا اردکانیان عصر امروز در جمع خبرنگاران این شهرستان اولویت‌‌کاری وزارت نیرو در استان لرستان را مهار آب‌های سطحی دانست و اظهار داشت: مهار آب‌های سطحی در اولویت است تا […]

وزیر نیرو با بیان اینکه عملیات اجرایی یک سد در لرستان آغاز می‌شود گفت: اولویت‌ کاری وزارت نیرو در استان لرستان مهار آب‌های سطحی است.

رضا اردکانیان عصر امروز در جمع خبرنگاران این شهرستان اولویت‌‌کاری وزارت نیرو در استان لرستان را مهار آب‌های سطحی دانست و اظهار داشت: مهار آب‌های سطحی در اولویت است تا در زمان بحران مشکلی ایجاد نکند و باید تلاش کنیم تا سیل‌زدگان استان را به شرایط عادی زندگی برگردانیم.

وی با بیان اینکه نمایندگان لرستان حمایت‌های خوبی از طرح‌های آبرسانی و پروژه‌های عمرانی استان دارند افزود: نمایندگان در بحث طرح‌های آبرسانی و پروژه‌های عمرانی استان تلاش‌های زیادی می‌کنند و باید گفت در جلسات مختلف با مجموعه نمایندگان لرستان مشکلات بررسی و مقرر شده جلسه‌ای برای ارائه گزارش‌ها و بررسی مشکلات برگزار کنیم.

وزیر نیرو با اشاره به اینکه  536 پروژه عمرانی حوزه وزارت نیرو در استان لرستان با اعتبار ۳ هزار و ۵۵۰ میلیارد تومان در دست اقدام است عنوان کرد: پروژه‌های مذکور به طور میانگین ۶۴ درصد پیشرفت فیزیکی داشته و نسبت به سایر استان‌ها تناسب خوبی دارند.

وی با بیان اینکه امروز و فردا ۱۳ پروژه در لرستان افتتاح می‌شود گفت: در این ایام ۵  پروژه کلنگ‌زنی و عملیات اجرایی یک سد در لرستان آغاز می‌شود.

اردکانیان آبرسانی روستایی را از موضوعات مهم دولت تدبیر و امید دانست و خاطرنشان کرد: این امر از سال ۹۲ تاکنون به صورت ویژه در دستور کار قرار دارد و هر ۳۰ روستا از نعمت آب آشامیدنی بهداشتی بهره‌مند می‌شوند و در تلاش هستیم  این تعداد را به ۳۲ روستا در هفته افزایش دهیم./تسنیم

مهار آب‌های سطحی لرستان در اولویت کار وزارت نیرو؛ عملیات اجرایی یک سد آغاز می‌شود
لینک خبر : https://kohnaninews.ir/?p=6542