کانال خبری کو هنانی نیوز شبکه های اجتماعی ایتا::

13 جماد أول 1444 Tuesday, 6 December , 2022
3

تولید ۱۲۰۰ کیلوگرم زعفران در لرستان

معاون باغبانی سازمان جهادکشاورزی لرستان از تولید۱۲۰۰ کیلوگرم زعفران در استان و افزایش ۲۰ درصدی سطح زیر کشت نسبت به سال قبل خبر داد. مریم رمضانی ا با اشاره به افزایش سطح زیر کشت زعفران در لرستان، اظهار کرد: این افزایش منجر به تولید بیشتر این محصول نیز شده است. وی خاطرنشان کرد: در حال […]

معاون باغبانی سازمان جهادکشاورزی لرستان از تولید۱۲۰۰ کیلوگرم زعفران در استان و افزایش ۲۰ درصدی سطح زیر کشت نسبت به سال قبل خبر داد.

تولید 1200 کیلوگرم زعفران در لرستان

مریم رمضانی ا با اشاره به افزایش سطح زیر کشت زعفران در لرستان، اظهار کرد: این افزایش منجر به تولید بیشتر این محصول نیز شده است.

وی خاطرنشان کرد: در حال حاضر ۳۵۰ هکتار از مزارع دیم استان زیر کشت زعفران رفته که نسبت به سال گذشته رشد ۲۰ درصدی داشته است.

معاون باغبانی سازمان جهادکشاورزی لرستان از تولید ۱۲۰۰ کیلوگرم زعفران در استان خبر و ادامه داد: امسال شاهد افزایش تولید زعفران در استان هستیم.

رمضانی بیان داشت: به دلیل نبود کارخانجات بزرگ، بسته‌بندی صادراتی زعفران نه با برند تجاری بزرگ، بلکه با بسته‌بندی‌های کوچک کارگاهی انجام می‌شود.

وی با اشاره به پرداخت تسهیلات با نرخ ۷ درصد به زعفران کاران استان، تصریح کرد: امسال به ازای هر هکتار ۳۴ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان تسهیلات در اختیار متقاضیان کشت زعفران قرار گرفت.

معاون باغبانی سازمان جهادکشاورزی لرستان شهرستان‌های خرم‌آباد، سلسله، الیگودرز و کوهدشت را عمده‌ترین مراکز تولید زعفران در لرستان عنوان کرد./فارس

لینک خبر : https://kohnaninews.ir/?p=9409