کانال خبری کو هنانی نیوز شبکه های اجتماعی ایتا::

12 جماد أول 1444 Monday, 5 December , 2022
4

ظرفیت تولید بیش از ۱۰۰۰ تن ماهی خاویاری در لرستان ایجاد شد

مدیرکل شیلات استان لرستان گفت: ظرفیت بیش از ۱۰۰۰ تن ماهی خاویاری در لرستان ایجاد شده و تا یک یا ۲ سال آینده وارد عرصه تولید می‌شویم. کیارش بیرانوند در استان لرستان به صورت آزمایشی روی گونه‌های جدیدی مثل میگو، آزادماهی دریای خزر، خاویار سفید و کپور دریایی کار کردیم که خوشبختانه نتیجه بخش بوده […]

مدیرکل شیلات استان لرستان گفت: ظرفیت بیش از ۱۰۰۰ تن ماهی خاویاری در لرستان ایجاد شده و تا یک یا ۲ سال آینده وارد عرصه تولید می‌شویم.

ظرفیت تولید بیش از 1000 تن ماهی خاویاری در لرستان ایجاد شد

کیارش بیرانوند در استان لرستان به صورت آزمایشی روی گونه‌های جدیدی مثل میگو، آزادماهی دریای خزر، خاویار سفید و کپور دریایی کار کردیم که خوشبختانه نتیجه بخش بوده و قرار است که از این به بعد، تولید آنها در دستور کار قرار بگیرد در بخش ماهیان خاویاری ظرفیت هزار تن ایجاد شده که برای یک یا دو سال آینده در این زمینه وارد عرصه تولید می‌شویم.

وی افزود: مجتمع سپیددشت نیز به‌عنوان بزرگترین مجتمع پرورش ماهی کشور بیش از ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و در نهایت تا دو سال آینده به مدار تولید وارد می‌شود.

مدیرکل شیلات استان لرستان عنوان کرد: مجتمع پرورش ماهی مذکور مکانیزه است و شش هزار تن ظرفیت تولید دارد که می‌تواند اشتغال‌زایی گسترده‌ای برای اهالی منطقه داشته باشد.

بیرانوند بیان کرد: به‌دنبال ایجاد یک بازارچه مرکزی در مجموعه شیلات هستیم که امیدواریم تا سال آینده راه‌اندازی شود چون فعلاً برای احداث آن مشکل شهرداری داریم./تسنیم

لینک خبر : https://kohnaninews.ir/?p=9481