کانال خبری کو هنانی نیوز شبکه های اجتماعی ایتا::

13 جماد أول 1444 Tuesday, 6 December , 2022
5

خشت همدلی گروه‌های جهادی در مناطق سیل‌زده لرستان و خوزستان

در مجموعه بسیج سازندگی جوانان مومن و جهادی به مردم محروم و اقشار نیازمند خدمت می‌کنند و نسیم خدمت این گروه‌ها بر توفان بلاهای طبیعی همچون سیل، زلزله و همچنین فقر و محرومیت چیره شده است. بسیج سازندگی، با مأموریت خدمت‌رسانی به مردم، سازندگی و غنی سازی اوقات فراغت جوانان، محرومیت‌زدایی، حمایت از طرح‌های اقتصاد […]

در مجموعه بسیج سازندگی جوانان مومن و جهادی به مردم محروم و اقشار نیازمند خدمت می‌کنند و نسیم خدمت این گروه‌ها بر توفان بلاهای طبیعی همچون سیل، زلزله و همچنین فقر و محرومیت چیره شده است.

خشت همدلی گروه‌های جهادی در مناطق سیل‌زده لرستان و خوزستان / لبخندی که بر لب مردم مناطق محروم نشست + تصاویر‌

بسیج سازندگی، با مأموریت خدمت‌رسانی به مردم، سازندگی و غنی سازی اوقات فراغت جوانان، محرومیت‌زدایی، حمایت از طرح‌های اقتصاد مقاومتی و حوادث غیر مترقبه وارد عرصه خدمت‌رسانی شد و رسماً از سال ۱۳۷۹ کار خود را به صورت سازمانی و سازمان یافته شروع کرد.

گروه‌های جهادی سازمان بسیج سازندگی در زمینه‌های فرهنگی، اقتصاد مقاومتی، فنی و عمرانی، بهداشت و درمان، اشتغال و کارآفرینی خدمت‌رسانی را به مردم شروع کردند.

در ابتدا که هسته‌ اولیه گروه‌های جهادی بسیج سازندگی دانشجویی بود، اما با گذشت زمان اقشار مختلف از جمله بسیج دانش‌آموزی، طلاب و بسیج محلات و رده‌های تخصصی بسیج گروه‌های جهادی مختلفی را تشکیل دادند.

بارش باران و نزول رحمت الهی گاهی باعث طغیان رودخانه‌ها و جاری شدن سیلاب و وارد آمدن خسارت به منازل مسکونی به ویژه ‌مناطق روستا‌نشین می‌شود، که در این باره اوایل امسال بود که سیلاب  به برخی از استان‌های کشور آسیب زد و در همین خصوص بخشی از گروه‌های جهادی بسیج سازندگی آمادگی خود را جهت امدادرسانی به هموطنان و اعزام جهادگران اعلام ‌کردند.

بسیج سازندگی ناحیه مقاومت بسیج اندیمشک با اعزام گروه‌های جهادی به مناطق سیل زده پلدختر و شوش به یاری مردم در مناطق سیل‌زده شوش شتافت و از تابستان امسال با کار شبانه‌روزی توانست ۴ باب منزل مسکونی را احداث و تحویل اهالی سیل‌زده شوش دهد.

در بخش الوار گرمسیری ۸ باب واحد مسکونی احداث و همچنین ۱۰ باب واحد مسکونی تعمیر و بهسازی کرده و این تعداد واحدهای مسکونی برای رفاه و آسایش مدد‌جویان کمیته امداد امام خمینی(ره) بوده که تا پایان دهه مبارک فجر افتتاح می‌شوند.

سرهنگ پاسدار احسان کریم پور، فرمانده ناحیه مقاومت بسیج اندیمشک در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در اندیمشک در این باره اظهار داشت: همزمان با پیروزی انقلاب اسلامی و دهه مبارک فجر هشت باب واحد مسکونی که به دنبال تفاهم‌نامه بین سپاه پاسداران و کمیته امداد امام خمینی(ره) بود به مرحله بهره‌برداری رسید.

وی با بیان اینکه ادحاث این واحدهای مسکونی به همت بسیج سازندگی سپاه اندیمشک بوده است، افزود: این واحدهای مسکونی در بخش الوار گرمسیری بود که  برای مددجویان کمیته امداد امام خمینی(ره) ساخته شد.

‌کریم پوربا بیان اینکه ۱۰ باب واحد مسکونی ‌مدد‌جویان زیرپوشش بهزیستی تعمیر و بهسازی شد، بیان کرد:  برای تمام مراحل احداث و بهسازی این واحدهای مسکونی از ظرفیت ۱۰ گروه جهادی استفاد شد.

وی با بیان اینکه گروه‌های جهادی و اردو‌های جهادی از اولویت‌های ناحیه مقاومت بسیج اندیمشک در سال ۹۸ بود، گفت:‌ علاوه بر کمک به مناطق سیل‌زده پلدختر و شوش دانیال، بر‌اساس تفاهم‌نامه‌ای که با ‌کمیته امداد ‌و ‌بهزیستی داشتیم گروه‌های جهادی در کمک و‌ خدمت‌رسانی به این دو نهاد هم اقدام کرده‌اند.

به گزارش تسنیم، گروه‌های جهادی بهترین فرصت برای خدمت به مردم هستند، امروزه ترفند دشمن بی‌ثبات کردن کشورهاست که بهترین راه مقابله با این ترفند دشمن خدمات‌رسانی و محرومیت‌زدایی در مناطق محروم با استفاده از ظرفیت‌های گروه‌های جهادی است.

امروزه گروه‌های جهادی با تلاش در روستاهای محروم و دور افتاده، شادی بر لب مردم نیازمند می‌نشاند و موجب رضایت خداوند می‌شود.

گزارش از محمد حمید ذوالفقاری

انتهای پیام/۳۳۱/ش

لینک خبر : https://kohnaninews.ir/?p=10101