کانال خبری کو هنانی نیوز شبکه های اجتماعی ایتا::

13 جماد أول 1444 Tuesday, 6 December , 2022
8

۷ سد امسال توسط قرارگاه خاتم‌الانبیا (ص) آبگیری و به بهره‌برداری می‌رسد

معاون هماهنگ‌کننده قرارگاه خاتم‌الانبیا (ص): ۷ سد امسال توسط قرارگاه خاتم‌الانبیا (ص) آبگیری و به بهره‌برداری می‌رسد   معاون هماهنگ‌کننده قرارگاه خاتم‌الانبیا (ص) در شرکت صدرا گفت: در سال اقتصاد مقاومتی ۷ سد در کشور توسط قرارگاه خاتم‌الانبیا (ص) آبگیری یا به بهره‌برداری می‌رسد.  سردار محمدرحیم دهقانی ظهر امروز در مراسم افتتاح پروژه انتقال آب […]

معاون هماهنگ‌کننده قرارگاه خاتم‌الانبیا (ص):

۷ سد امسال توسط قرارگاه خاتم‌الانبیا (ص) آبگیری و به بهره‌برداری می‌رسد

 
قرارگاه خاتم

معاون هماهنگ‌کننده قرارگاه خاتم‌الانبیا (ص) در شرکت صدرا گفت: در سال اقتصاد مقاومتی ۷ سد در کشور توسط قرارگاه خاتم‌الانبیا (ص) آبگیری یا به بهره‌برداری می‌رسد.

 سردار محمدرحیم دهقانی ظهر امروز در مراسم افتتاح پروژه انتقال آب کاکارضا به خرم آباد اظهار داشت: پروژه انتقال آب از کاکارضا به تصفیه خانه خرم‌آباد یکی از پروژه‌های اقتصاد مقاومتی در استان لرستان است.

وی افزود: از مجموع ۵۵ پروژه اقتصاد مقاومتی قرارگاه خاتم‌الانبیا (ص) که به دولت طرح موضوع شده، بیش از ۷۰ درصد قبل از رسیدن به دهه فجر به بهره‌برداری رسیده است.

معاون هماهنگ‌کننده قرارگاه خاتم‌الانبیا (ص) در شرکت صدرا با بیان اینکه در سال اقتصاد مقاومتی ۷ سد را در کشور آبگیری یا به بهره‌برداری می‌رسانیم عنوان کرد:  این پروژه‌ها از سوی قرار گاه خاتم‌الانبیا(ص) در کشور طی سال جاری عملیاتی می‌شوند که حجم مخازن این سدها ۸۰۰ میلیون متر مکعب و حجم تنظیم آب این سدها نیز یک میلیارد متر مکعب است.

وی بیان کرد:در حوزه آب‌های غرب کشور خطوط انتقال آب از سوی قرارگاه خاتم به طول ۶۰ کیلومتر تا منطقه سرپل زهاب آماده بهره‌برداری کامل است.

دهقانی گفت: در حوزه آب‌های مرزی ۲۴۰ کیلومتر لوله ۲۴۰۰ تولید شده که از این میزان حدود ۱۵۱ کیلومتر توسط قرارگاه خاتم‌الانبیا (ص) جوش و به اتمام رسیده است.

وی تصریح کرد: در همه حوزه‌ها به ویژه شهرهایی که با تنش آبی شدید مواجه‌اند مانند استان فارس و  بوشهر  با برنامه‌ریزی و یک آهنگ  خوبی در حال اجرای پروژه‌های حوزه آب هستیم.

معاون هماهنگ‌کننده قرارگاه خاتم الانبیا (ص) در شرکت صدرا با اشاره به اینکه سد معشوره به عنوان  مطالبه دولت تدبیر و امید بوده است خاطرنشان کرد: در این راستا درخواست داریم که با توجه به اینکه امکانات و تجهیزات قرارگاه در محل این پروژه مستقر است هرچه زودتر تعیین تکلیف شود زیرا در غیر اینصورت امکان هوازدگی تجهیزات و تونل دچار مشکل شود.

وی با بیان اینکه برای سد معشوره از محل اوراق مبالغی اختصاص داده شده است گفت: خواهشمندیم این پروژه  به سرعت تعین تکلیف شود تا ما بتوانیم امکانات بیشتری برای اجرای سد معشوره وارد استان کنیم.

دهقانی تصریح کرد: امروزه  به دلیل افزایش تولید سیمان در کشور ما به سمت و سو  اجرای سدها به شکل قوسی حرکت می‌کنیم و زمان را در اجرای پروژه‌ها کاهش دهیم.

لینک خبر : https://kohnaninews.ir/?p=65