کانال خبری کو هنانی نیوز شبکه های اجتماعی ایتا::

16 جماد أول 1444 Friday, 9 December , 2022
7

پیش بینی برداشت ۳۶۰ هزار تن گندم در لرستان؛ مازاد مصرف صادر می‌شود

معاون استاندار لرستان گفت: پیش بینی می‌شود امسال ۳۶۰ هزار تن گندم از مزارع لرستان برداشت شود که مازاد مصرف به استان‌های دیگر صادر می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری کوهنانی نیوز : اسد عبداللهی در حاشیه بازدید اقدامات و کارهای پژوهشی در دست انجام  مرکز تحقیقات جهاد کشاورزی لرستان با بیان اینکه لرستان در بخش کشاورزی ظرفیتهای خوبی دارد اظهارداشت: در سال جاری پیش بینی می‌شود حدود ۳۶۰ هزار تن گندم دیم و آبی از مزارع استان لرستان برداشت شود.

وی افزود: از ۳۶۰ هزار تن گندمی که برداشت می‌شود ۲۵۰ هزار تن آن به مصرف داخل و مابقی آن به استان‌های دیگر صادر میشود که علاوه بر تامین نان استان،گندم برخی از استان های دیگر را نیز تامین می‌کند.

معاون استاندار لرستان اقدامات مرکز تحقیقات جهاد کشاورزی لرستان را مطلوب ارزیابی کرد و گفت: برای انجام تغییراتی در زمینه کاشت، داشت و برداشت گندم باید کارهای تحقیقاتی ویژه‌ای روی این محصول انجام شود.

وی در رابطه با سایر محصولات کشاورزی استان نیز عنوان کرد: لرستان در بحث دانههای روغنی و حبوباتی از قبیل نخود و عدس رتبه سوم و چهارم را دارد و بعد از گندم و جو بیشترین سطح زیر کشت لرستان (۱۰۰ هزار هکتار) به این محصولات اختصاص یافته است که علاوه بر تامین نیاز داخل استان بخشی از آن نیز صادر میشود.

معاون استاندار لرستان بیان کرد: برای روشهای نوین کشاورزی از ابزار آلات جدید و ماشین آلات کشاورزی در دستور کار قرار گرفته و با استفاده از روشهای نوین کشاورزی میزان مصرف آب کمتر و با جایگزین شدن کشت پاییزه و بذر اصلاح شده تولید محصول بیشتر شده است..

انتهای پیام /

پیش بینی برداشت ۳۶۰ هزار تن گندم در لرستان؛ مازاد مصرف صادر می‌شود
لینک خبر : https://kohnaninews.ir/?p=11773