کانال خبری کو هنانی نیوز شبکه های اجتماعی ایتا::

13 جماد أول 1444 Tuesday, 6 December , 2022
5

بازرسی از ۷۳۰ واحد صنفی مرکز لرستان

معاون بازرسی سازمان صمت لرستان از بازرسی ۷۳۰ واحد صنفی در خرم‌آباد طی هفته جاری خبر داد.
 بازرسی از 730 واحد صنفی مرکز لرستان

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کوهنانی نیوز فریبرز حسامی در جمع خبرنگاران اظهار کرد: از ۲۳ تا ۲۹ تیرماه جاری ۷۳۰ واحد صنفی شهرستان خرم‌آباد بازرسی شده که این اقدام منجر به تشکیل ۶۵ فقره پرونده تخلفاتی به ارزش چهار میلیارد و ۸۶۲ میلیون ریال شد.

وی بیان داشت: در یکی از این موارد یک عاملیت توزیع برنج، ۴۵۹ کیسه برنج خارجی ۱۰ کیلوگرمی را که مصوب بود هر یک با قیمت ۸۰ هزار تومان به فروش برسد، در کیسه های جعلی برنج خارجی جاگذاری شده بود.

معاون بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت لرستان تصریح کرد: قیمت گذاری هر کیسه ۱۶۰ تا ۱۷۰ تومان درج شده که این تخلف با گزارش مردمی به ستاد ۱۲۴ کشف و از تقلب گرانفروشی چهار تن و ۵۹۰ کیلوگرم برنج جلوگیری و پرونده متخلف با حضور مسوولان قضایی این شهر به ارزش ۶۸۸ میلیون ریال تشکیل شد.

وی تصریح کرد: همچنین با شناسایی یک واحد متخلف از عرضه خارج شبکه یک تن شکر دولتی پیشگیری و متخلف با تشکیل پرونده به تعزیرات حکومتی معرفی شده است.

حسامی تاکید کرد: مردم در صورت مشاهده هرگونه تخلف واحدهای صنفی از قبیل کم فروشی، گرانفروشی، احتکار، عدم درج قیمت ؛عدم ارایه فاکتور و رعایت نکردن دستورالعمل های بهداشتی، مراتب را به ستادخبری استان با شماره ۱۲۴ اطلاع دهند

انتهای پیام/

لینک خبر : https://kohnaninews.ir/?p=13371