کانال خبری کو هنانی نیوز شبکه های اجتماعی ایتا::

13 رجب 1444 Friday, 3 February , 2023
5

هشدار سایبری پلیس فتا کوهدشت#

هشدار سایبری پلیس فتا کوهدشت کلاهبرداری تحت عنوان حمایت از نامزدهای انتخاباتی پلیس فتا به شهروندان در خصوص کلاهبرداری برخی افراد سود جو تحت عنوان حمایت از نامزدهای انتخاباتی با راه اندازی سایت در شبکه های اجتماعی هشدار داد . با توسعه شبکه‌های اجتماعی و راه‌اندازی گروه‌های حامی در زمان انتخابات شاهد ایجاد صفحاتی به […]

هشدار سایبری پلیس فتا کوهدشت کلاهبرداری تحت عنوان حمایت از نامزدهای انتخاباتی
پلیس فتا به شهروندان در خصوص کلاهبرداری برخی افراد سود جو تحت عنوان حمایت از نامزدهای انتخاباتی با راه اندازی سایت در شبکه های اجتماعی هشدار داد .


با توسعه شبکه‌های اجتماعی و راه‌اندازی گروه‌های حامی در زمان انتخابات شاهد ایجاد صفحاتی به نام برخی از کاندیداها و افراد معروف و شناخته شده در فضای مجازی هستیم که بعضاَ این صفحات متعلق به این افراد نیست و فقط به نام آنها درست شده و فعالیت می‌کنند. فعالیت‌هایی که از سوی این افراد دنبال می‌شود، گاهاً سودجویانه و در برخی موارد با انگیزه‌های مالی و درخواست کمک از کاربران و بدون اطلاع این افراد است.

برخی از مجرمان سایبری با سوءاستفاده از این موضوع و ایجاد صفحات جعلی به نام برخی از نامزدهای انتخاباتی و مقامات دولتی به دنبال عملی کردن اهداف مجرمانه خود هستند؛ اهدافی که با جعل هویت افراد معروف و مطرح اجتماعی امکان پذیر است.

کاربران و هموطنان عزیز باید مراقب باشند تا برای عضویت، فعالیت و تبلیغات در صفحات جعلی نامزدها، مقامات دولتی و حکومتی، چهره‌های معروف و مورد علاقه خود و کمپین‌های انتخاباتی، در دام مجرمان سایبری گرفتار نشوند.

با اشاره به جعلی بودن برخی از این صفحات ، افرادی که در فضای مجازی به نام اشخاص حقیقی یا حقوقی مثل نامزدهای انتخاباتی و نمایندگان شورا و … ، بدون اطلاع آنها و اخذ مجوزهای مربوطه، سایت یا کانال درست می‌کنند با طرح شکایت فردی که صفحه به وی منتسب شده مورد پیگرد قانونی قرار خواهند گرفت.

انگیزه اصلی این افراد تخریب چهره‌های معروف بوده و سعی دارند با انتشار مطالب کذب فضای انتخاباتی را علیه کاندیدای مورد نظر متشنج کنند.

کسب منافع مالی را یکی دیگر از اهداف افراد سودجو می باشد و در توصیه به کاربران فضای مجازی : هموطنان عزیز از واریز وجه نقد به تقاضای سایت‌‌های جعلی فوق در فضای مجازی تحت هر عنوانی خودداری کرده و هرگز عکس، مطالب شخصی و محرمانه خود را برای این صفحات ارسال نکنند.

بهترین راه اطلاع رسانی و کسب اطلاعات در مورد نامزدهای انتخاباتی را رسانه‌های معتبر است و رسانه‌ها در این میان می‌توانند نقش بسیار موثری در اطلاع رسانی نامزد‌های انتخاباتی و صفحات اصلی آنها در فضای مجازی و شبکه‌ های اجتماعی داشته باشند.

در توصیه به ستادهای انتخاباتی: ستادهای انتخاباتی در صورت نیاز به ایجاد کانال‌ و گروه‌های تبلیغاتی برای کاندیدای مورد نظر، لازم است بعد از اخذ مجوزهای لازم از مبادی ذی‌صلاح، در زمان تعیین شده تبلیغ کنند.

هموطنان عزیز جهت کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند به سایت پلیس فتا به آدرسwww.cyberpolice.ir بخش آموزش مراجعه کرده همچنین در صورت مواجهه با موارد مشکوک آن را از طریق لینک مرکز فوریت‌های سایبری، گزینه ثبت گزارش مردمی به پلیس فتا اعلام نمایند.

هشدار سایبری پلیس فتا کوهدشت#
لینک خبر : https://kohnaninews.ir/?p=1338