کانال خبری کو هنانی نیوز شبکه های اجتماعی ایتا::

1

بی‌سوادی ۶۰ هزار نفر در لرستان؛ ظرفیت خیران برای کاهش آمار کودکان بازمانده از تحصیل به کار گرفته شود

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار لرستان به وجود ۶۰ هزار نفر بی سواد در لرستان اشاره کرد و گفت: ظرفیت خیران برای کاهش آمار کودکان بازمانده از تحصیل به کار گرفته شود.
بی‌سوادی 60 هزار نفر در لرستان؛ ظرفیت خیران برای کاهش آمار کودکان بازمانده از تحصیل به کار گرفته شود

به گزارش پایگاه خبری کوهنانی نیوز ،محمود ثمینی ظهر امروز در جلسه ویدئو کنفرانس شورای پشتیبانی سواد آموزی لرستان ضمن تبریک روز جهانی سوادآموزی اظهارداشت: در بحث آموزش تاکید شده که آموزش با کیفیت لازم و با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و استفاده از ظرفیت فضای مجازی ارائه شود چون اعتقاد داریم که آموزش در هر صورت نباید تعطیل شود.

وی به وجود حدود ۶۰ هزار نفر بی سواد در استان لرستان افزود: لازم است برنامه منسجمی جهت باسوادی این تعداد با محوریت آموزش و پرورش دنبال شود.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار لرستان عنوان کرد: از تمامی دستگاه‌ها، نهادهای مختلف، صنایع و کارخانجات و بخش‌های مختلف دولتی و خصوصی انتظار داریم در بحث سواد آموزی آموزش و پرورش را همانند گذشته همراهی کنند.

وی به لزوم احصاء اطلاعات افراد لازم التعلیم تاکید کرد و گفت: احصاء اطلاعات افراد مذکور توسط ظرفیت‌های مختلف شناسایی مانند ثبت احوال و نهادهای حمایتی ضروری است.

ثمینی اقدامات حوزه سوادآموزی در لرستان را قابل تقدیر دانست و تصریح کرد: در استان لرستان حدود ۱۷ درصد بی سوادی وجود دارد که این وضعیت زیبنده استان نیست بنابراین جا دارد از ظرفیت خیران برای تامین مایحتاج برخی خانواده‌‎ها و سایر ظرفیت‌های قانونی جهت کاهش آمار کودکان بازمانده از تحصیل استفاده شود.

انتهای پیام/۶۴۲/ ت

لینک خبر : https://kohnaninews.ir/?p=14214

برچسب ها