کانال خبری کو هنانی نیوز شبکه های اجتماعی ایتا::

5
استاندار لرستان

مردم از حاشیه رودخانه ها فاصله بگیرند

استاندار لرستان با توجه به اعلام هواشناسی لرستان بر ضرورت آمادگی مردم در مقابل احتمال جاری شدن سیل هشدار داد.

به گزارش کوهنانی نیوز ،دکتر خادمی با اشاره به بیماری کرونا و شیوع آن در سطح جامعه و محدودیت‌های زیادی که به مردم در این زمینه تحمیل شده است، گفت: طبق اعلام هواشناسی از عصر جمعه تا روز دوشنبه شاهد بارندگی های خیلی شدیدی در استان خواهیم بود.

استاندار لرستان با ذکر این نکته که در برخی از مناطق ممکن است حدود ۷۰ میلیمتر بارندگی داشته باشیم ،گفت: با توجه به تجاربی که در این زمینه داریم احتمال سیلابی شدن این بارندگی فراوان است و ممکن است خساراتی هم داشته باشد.

وی به مردم استان توصیه کرد که تا جایی که امکان دارد از حاشیه رودخانه ها دور شده و اگر احیاناً امکانات ، تجهیزات و وسایلی در اطراف رودخانه ها دارند آنها را جمع آوری نموده و از رودخانه ها فاصله بگیرند.

دکتر خادمی به دستگاه‌های اجرایی که پروژه‌های عمرانی در کف رودخانه ها دارند توصیه کرد ؛مراقبت های لازم را داشته باشند و همچنین روستاییان عزیزی که در کنار رودخانه سکونت دارند سعی کنند حتی‌الامکان خانه خود را ترک کنند که چنانچه این نعمت و بارش باران از حد گذشت و به سیل تبدیل شد مشکل زیادی در این شرایط سخت برای مردم به وجود نیاید.

استاندار لرستان همچنین به مسئولین دستگاه های مربوطه در خصوص لایروبی رودخانه ها ، آزاد کردن کانال ها و آبرو های شهری و سایر اقدامات لازم در سطح شهرها توسط شهرداری ها تاکید کرد تا مردم در معرض خطر جدی قرار نگیرند./

لینک خبر : https://kohnaninews.ir/?p=15373

برچسب ها