کانال خبری کو هنانی نیوز شبکه های اجتماعی ایتا::

4
معاون سیاسی امنیتی استانداری لرستان:

کودک کار سازمان یافته در لرستان نداریم

در حال حاضر کودکان کار و خیابانی سازمان یافته در استان نداریم و تعداد قابل توجهی از این کودکان خانواده دارند.

کوهنانی نیوز محمود ثمینی معاون سیاسی امنیتی اجتماعی استانداری لرستان در نشست مجازی با اصحاب رسانه گفت: در حال حاضر کودکان کار و خیابانی سازمان یافته در استان نداریم و تعداد قابل توجهی از این کودکان خانواده دارند با این حال جلسات متعدد ستاد ساماندهی در رابطه با شناسایی و جمع آوری این کودکان که بیشتر در شهرهای خرم آباد و بروجرد حضور دارند، تشکیل شده است و دستگاه هایی نظیر بهزیستی، شهرداری و نیروی انتظامی مکلف به جمع آوری این کودکان شده اند.

ثمینی افزود: بارها نسبت به جمع آوری این کودکان اقدام و از خانواده های آنان تعهد گرفته شده است اما به علت درآمد پایین خانواده و مشکلات فرهنگی مجددا به خیابان بازگشته اند با این حال حتما بازنگری خواهد شد ضمن اینکه دستگاه قضایی نیز نسبت به برخورد با خانواده های متمرد قول مساعد داده است.
وی از فعالیت ۴۲۵ سمن در استان خبر داد و گفت: لرستان مملو از سرمایه های اجتماعی است و این استان‌ براساس آخرین آمایش وزارت کشور از نظر سرمایه اجتماعی و انسانی از میانگین کشوری بالاتر است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری لرستان خاطرنشان کرد: سرمایه اجتماعی شامل: اعتماد، همکاری و مشارکت اجتماعی است که در استان با تشکیل هیات اندیشه ورز متشکل از اساتید و اندیشمندان عرصه های اجتماعی در حوزه های مختلف در جهت بهره مندی از سرمایه های اجتماعی تلاش شده است تا بخشی از مشکلات اجتماعی استان را با نظریات این افراد در تصمیم سازی ها مرتفع سازیم.
وی ایجاد دفاتر تسهیل گری در مناطق حاشیه نشین خرم آباد و آموزش های مختلف اخلاقی، کارآفرینی، توانمندسازی بانوان و … را از اقدامات مهم در راستای ارتقای فرهنگی، اجتماعی و بهداشتی برشمرد.

انتهای پیام /

لینک خبر : https://kohnaninews.ir/?p=16255

برچسب ها