کانال خبری کو هنانی نیوز شبکه های اجتماعی ایتا::

13 رجب 1444 Friday, 3 February , 2023
6

سد معشوره جای خودش را در دل چیت‌چیان باز کرد

استقبالی که اعتراض چاشنی آن شد/ سد معشوره جای خودش را در دل چیت‌چیان باز کرد   احداث سد خبرساز معشوره درحالی‌که به تازگی جای خودش را در دل چیت‌چیان باز کرده است امروز مورد اعتراض مردم پلدختر قرار گرفت. کوهنانی نیوز : حمید چیت‌چیان که جهت بهره‌برداری از ایستگاه ۲۳۰ کیلووات برق شهید رحمتی […]

استقبالی که اعتراض چاشنی آن شد/ سد معشوره جای خودش را در دل چیت‌چیان باز کرد

 

احداث سد خبرساز معشوره درحالی‌که به تازگی جای خودش را در دل چیت‌چیان باز کرده است امروز مورد اعتراض مردم پلدختر قرار گرفت.

کوهنانی نیوز : حمید چیت‌چیان که جهت بهره‌برداری از ایستگاه ۲۳۰ کیلووات برق شهید رحمتی عازم شهرستان پلدختر شد با تجمع مردم در مقابل محل افتتاح پروژه مذکور مواجه شد.

برخی از مردم پلدختر که به احداث سد معشوره مخالف هستند، با بنرهایی اعتراض خود را به وزیر نیرو نشان دادند، اعتراض‌کنندگان خواهان توجه ویژه در ایجاد سد معشوره و همچنین کشاورزی پایین دست این سد هستند.

به گزارش فارس، سد معشوره یک سد بتونی دو قوسی است که در ۴۵ کیلومتری شمال شرق شهرستان کوهدشت واقع شده است، این سد در دولت محمود احمدی‌نژاد کلنگ‌زنی شده که به علت نداشتن مجوز ماده ۲۱۵ و همچنین نداشتن توجیه اقتصادی متوقف شد.

 از زمان کلنگ‌زنی سد معشوره مناقشه‌های زیادی بین استان خوزستان و استان لرستان به وجود آمد، البته ناگفته نماند که سید حمیدرضا کاظمی نماینده کنونی مردم پلدختر بارها مخالفت خود را با احداث این سد اعلام کرده است تا جایی که در آبان‌ماه سال‌جاری در جمع خبرنگاران گفت: در ملاقاتی که با دکتر جهانگیری معاون اول رئیس‌جمهور و وزیر نیرو داشته‌ام مراتب نگرانی مردم حوزه انتخابیه‌ام را در رابطه با احداث سدی به نام معشوره روی رودخانه کشکان رسانده‎ام.

از طرف دیگر سد معشوره یکی از مطالبات جدی مردم شهرستان کوهدشت است که مورد پیگیری‌های الهیار ملکشاهی نماینده مردم کوهدشت در مجلس و همچنین زیاد هوشنگ بازوند استاندار لرستان قرار گرفت و جلسات متعددی با وزیر نیرو در خصوص احداث آن و تخصیص آب مورد نیاز برگزار شد.

سد معشوره که برای احداث شدن از هفت‌خان رستم عبور کرده است بعد از مخالف‌های زیاد وزیر نیروی دولت یازدهم بر سر تخصیص آب امروز توانست جای خودش را در دل چیت‌چیان باز کند تا جایی‌که وی در مراسم افتتاح مجتمع آب‌رسانی کهمان در شهرستان الشتر گفت: عملیات اجرایی سد معشوره به‌زودی با تمام ظرفیت ادامه پیدا خواهد کرد.

حال باید منتظر ماند که آیا معمای احداث سد معشوره حل شده است یا همچنان جدال دو شهر کوهدشت و پلدختر ادامه دارد./فارس

سد معشوره جای خودش را در دل چیت‌چیان باز کرد
لینک خبر : https://kohnaninews.ir/?p=39

دیدگاه شما ::

  1. اقای طرهانی درباره شورا خبر بنوسید ممنون