کانال خبری کو هنانی نیوز شبکه های اجتماعی ایتا::

13 جماد أول 1444 Tuesday, 6 December , 2022
2

تجلیل از ۶۴ پژوهشگر برتر لرستانی در هفته پژوهش

رئیس دانشگاه لرستان: تجلیل از ۶۴ پژوهشگر برتر لرستانی در هفته پژوهش/ تجاری‌سازی فناوری‌ها گامی موثر در ایجاد اشتغال است رئیس دانشگاه لرستان گفت: در هفته پژوهش از ۶۴ پژوهشگر برتر استان تقدیر به عمل می‌آید.  خسرو عزیزی ظهر امروز در نشست باخبرنگاران ضمن تبریک هفته بسیج و همچنین پیروزی جبهه مقاومت بر شجره خبیثه […]

رئیس دانشگاه لرستان:
تجلیل از ۶۴ پژوهشگر برتر لرستانی در هفته پژوهش/ تجاری‌سازی فناوری‌ها گامی موثر در ایجاد اشتغال است
رئیس دانشگاه لرستان گفت: در هفته پژوهش از ۶۴ پژوهشگر برتر استان تقدیر به عمل می‌آید.

 خسرو عزیزی ظهر امروز در نشست باخبرنگاران ضمن تبریک هفته بسیج و همچنین پیروزی جبهه مقاومت بر شجره خبیثه داعش، اظهار کرد: امید می‌رود همگی ما با روحیه جهادی و بسیجی بتوانیم به نظام جمهوری اسلامی ایران خدمت کنیم.

وی خاطرنشان کرد: فلسفه هفته پژوهش و فناوری به دو منظور تجلیل و تقدیر از مقام شامخ پژوهشگران، فناوران و ایده‌پردازان و همین‌طور تجاری‌سازی فناوری‌ها است.

رئیس دانشگاه لرستان با تاکید بر اهمیت تجاری‌سازی فناوری، بیان داشت: امروز بیکاری و ایجاد اشتغال بزرگترین چالش کشور بوده و لذا اگر هنر مدیریتی مسوولان این باشد که ایده را به فناوری تبدیل کرده و آن را تجاری‌سازی کنند، گام موثری در راستای اشتغال کشور برداشته می‌شود.

عزیزی تصریح کرد: در بخش تبدیل ایده به فناوری موفقیت‌های خوبی حاصل شده اما متاسفانه در بخش تبدیل فناوری به ثروت، قدرت رقابتی ضعیف است و تاکنون آن‌گونه که شایسته بوده کارهای بزرگی انجام نشده است.

وی با اشاره به برخی تقسیم کارها برای برگزاری هفته پژوهش یادآور شد: دانشگاه لرستان به عنوان مسوول کمیته اجرایی، دبیرخانه ستاد و دبیر کمیته علمی انتخاب شده است، همچنین دانشگاه علوم‌پزشکی مسوول برگزاری جشنواره تجلیل از پژوهشگران برگزیده انتخاب شدند.

این مسوول ادامه داد: پارک علم و فناوری لرستان مسوول نمایشگاه فن‌بازان و دانشگاه جامع علمی‌کاربردی استان نیز مسوول برگزاری نمایشگاه دستاوردها است.

رئیس دانشگاه لرستان با ابراز اینکه بنیاد نخبگان مسوول جشنواره ایده‌های برتراست، عنوان کرد: یکی از پایه‌های اساسی تربیت و تامین نیروی انسانی آموزش‌وپرورش است و به همین منظور  اداره کل آموزش‌وپرورش استان نیز مسوول جشنواره دانش‌آموزی است.

عزیزی بیان داشت: به منظور رعایت عدالت، همه‌جانبه‌نگری در انتخاب و تجلیل از برگزیدگان پژوهش و فناوری استان سهمیه‌ای به پژوهشگران اختصاص داده شده است.

وی سهمیه دانشگاه لرستان را ۶ پژوهشگر عنوان و خاطرنشان کرد: در مجموع از ۶۴ پژوهشگر برتر استان و همچنین ۲ فناور و یک ایده برتر در روز  اختتامیه هفته پژوهش، تقدیر به‌عمل خواهد آمد.

رئیس دانشگاه لرستان افزود:  نمایشگاه دستاوردها با ۵۵ غرفه در فضایی بالغ بر یک هزار متر مربع در سه بخش فن‌بازان ۱۸ غرفه، اشتغال و کارآفرین ۹ غرفه و دستاوردهای پژوهشی ۲۸ غرفه برگزار می‌شود.

عزیزی با بیان اینکه ۱۲ ایده برتر به دبیرخانه جشنواره ارسال شده، یادآور شد: از بین این ۱۲ ایده ، یک ایده دانشجویی انتخاب شد که در نمایشگاه به معرض دید عموم می‌رسد، ۵۰ مخترع نیز اختراعات خود را ارائه کردند که در بین آنها مخترع برتر در طی جشنواره معرفی می‌شود.

این مسوول اظهار کرد: ۵۰۰ فناوری در قالب ۱۵۰ شرکت فناور به ستاد معرفی شدند که از بین آنها از ۲ نفر به عنوان فناور برتر و یک نفر به عنوان کارآفرین برتر تجلیل خواهد شد./فارس

لینک خبر : https://kohnaninews.ir/?p=3938