کانال خبری کو هنانی نیوز شبکه های اجتماعی ایتا::

13 رجب 1444 Friday, 3 February , 2023
5

اوایل اسفند؛ آغاز ثبت‌نام از داوطلبان انتخابات شوراها

وزیر کشور خبر داد اوایل اسفند؛ آغاز ثبت‌نام از داوطلبان انتخابات شوراها/ نمی‌توانیم در کل کشور انتخابات الکترونیک برگزار کنیم رحمانی‌فضلی گفت: اگر همین امروز هم اعلام شود که انتخابات را به صورت الکترونیکی برگزار کنید، ما نمی‌توانیم در تمام کشور این کار را انجام دهیم. کوهنانی نیوز :عبدالرضا رحمانی‌فضلی وزیر کشور در حاشیه جلسه […]

وزیر کشور خبر داد

اوایل اسفند؛ آغاز ثبت‌نام از داوطلبان انتخابات شوراها/ نمی‌توانیم در کل کشور انتخابات الکترونیک برگزار کنیم

رحمانی‌فضلی

رحمانی‌فضلی گفت: اگر همین امروز هم اعلام شود که انتخابات را به صورت الکترونیکی برگزار کنید، ما نمی‌توانیم در تمام کشور این کار را انجام دهیم.

کوهنانی نیوز :عبدالرضا رحمانی‌فضلی وزیر کشور در حاشیه جلسه (چهارشنبه ۲۰ بهمن) هیئت دولت با حضور در جمع خبرنگاران، گفت: موضوع افزایش ۴۰ نفری تعداد نمایندگان مجلس در دست بررسی است و درباره آن تصمیم‌گیری خواهد شد.

وی با اشاره به زمان ثبت‌نام از داوطلبان برای انتخابات شوراها، ادامه داد: با مجلس شورای اسلامی برای برگزاری زودتر از موعد انتخابات شوراها به توافق رسیدیم و اوایل اسفندماه این کار انجام می‌شود چون دو تاریخ به ما پیشنهاد شده بود.

وزیر کشور با بیان اینکه آمادگی برگزاری انتخابات در ۳۰ یا ۴۰ هزار شعبه اخذ رأی در انتخابات شوراها به صورت الکترونیکی را داریم، اظهار داشت: در این‌ باره با مجلس صحبت‌هایی شده است.

رحمانی‌فضلی با اعلام اینکه برای برگزاری انتخابات ریاست‌جمهوری به صورت الکترونیکی باید شورای نگهبان نظر بدهد، گفت:  اگر همین امروز هم اعلام شود که انتخابات را به صورت الکترونیکی برگزار کنید، ما نمی‌توانیم در تمام کشور این کار را انجام دهیم، اما آمادگی داریم در شهرهای کم جمعیت انتخابات را ماشینی برگزار کنیم.

وزیر کشور در پاسخ به این سوال که لایحه جامع انتخابات چه زمانی به مجلس ارسال خواهد شد؟ گفت: ۱۲۹ ماده از لایحه قانون جامع انتخابات در کمیسیون امنیتی و سیاسی دولت تصویب شده و هر وقت به دولت برسد آن را به صورت فوق‌العاده در دستور کار قرار می‌دهیم./تسنیم

انتهای پیام/

اوایل اسفند؛ آغاز ثبت‌نام از داوطلبان انتخابات شوراها
لینک خبر : https://kohnaninews.ir/?p=409