کانال خبری کو هنانی نیوز شبکه های اجتماعی ایتا::

16 جماد أول 1444 Friday, 9 December , 2022
4

۱۳ هزار ازدواج و۲۷۰۰ مورد طلاق امسال در لرستان ثبت شد

   مصطفی امانی پور صبح امروز با اشاره به آمار فوت در ۹ ماهه اول سال ۱۳۹۶ اظهار داشت: در ۹ ماهه سال ۱۳۹۶ تعداد ۶۵۲۳ واقعه فوت به ثبت رسیده است. وی افزود: از کل فوت‌های ثبت شده در این مدت ۳۷۷۲ نفر یعنی ۵۷.۸ درصد مرد و ۲۷۵۱ نفر یعنی ۴۲.۲ درصد زن […]

 مصطفی امانی پور صبح امروز با اشاره به آمار فوت در ۹ ماهه اول سال ۱۳۹۶ اظهار داشت: در ۹ ماهه سال ۱۳۹۶ تعداد ۶۵۲۳ واقعه فوت به ثبت رسیده است.

وی افزود: از کل فوت‌های ثبت شده در این مدت ۳۷۷۲ نفر یعنی ۵۷.۸ درصد مرد و ۲۷۵۱ نفر یعنی ۴۲.۲ درصد زن بوده‌اند؛ از تعداد کل فوتهای ثبت شده تعداد ۴۵۲۷ مورد ۶۹.۴ درصد شهری و ۱۹۹۶ مورد ۳۰.۶ درصد روستائی بوده است.

مدیرکل ثبت احوال لرستان گفت: به طور متوسط در هر شبانه روز ۲۴ مورد فوت به ثبت رسیده است ودر هر ساعت تقریباً ۱ نفر ثبت شده است؛ ۹۹.۲ درصد از فوت‌های استان در مهلت قانونی ۱۰ روزه به ثبت رسیده است.

علت مرگ و میر در لرستان

وی با اشاره به مهم ترین علت مرگ و میر در لرستان عنوان کرد: مهمترین عوامل مرگ و میر در ۹ ماهه سالجاری به ترتیب عبارتند از بیماری‌های قلبی و عروقی با تعداد ۲۵۴۹ واقعه یعنی ۳۸.۶ درصد، بیماری‌های بد تعریف شده مانند کهولت سن با تعداد ۸۴۱ واقعه یعنی ۱۲.۷ درصد، حوادث غیر عمدی با ۶۹۶ واقعه یعنی ۱۰.۵ درصد ، سرطان و سایر تومورها با ۶۵۰ واقعه یعنی ۹/۹ درصد بوده است.

امانی پور بیان کرد: ۶۵  درصد فوت‌های ثبت شده استان مربوط به گروه سنی ۶۰ سال به بالا است و میانگین سن فوت شدگان برای مردان ۶۰ سال و برای زنان ۶۲ سال محاسبه شده است.

آمار ولادت

وی درخصوص آمار ولادت گفت: در ۹ ماهه سال ۱۳۹۶ تعداد ۲۶۸۷۰ واقعه ولادت به ثبت رسیده است. و این در حالی است که از کل ولادت‌های ثبت شده ۱۳ هزار و ۹۶۸ نفر(۵۲ درصد) پسر و ۱۲ هزار و ۹۰۲ نفر (۴۸ درصد) دختر بوده اند که در مجموع به ازاء هر ۱۰۸ پسر ۱۰۰ دختر متولد شده و میانگین سن مادران ۲۸ سال و ۹ ماه و میانگین سن پدران ۳۰ سال بوده است.

مدیرکل ثبت احوال استان لرستان تصریح کرد: از تعداد کل ولادت‌های ثبت شده تعداد ۱۷ هزار و ۹۲۲ مورد (۶۶.۷درصد) شهری و ۸۹۴۸ مورد (۳.۳ ۳ درصد) روستائی بوده است؛ بیشترین ثبت ولادت در مرداد ماه با ۳۲۶۳ واقعه و کمترین ثبت مربوط به اردیبهشت با ۲۶۷۰ واقعه بوده است.

وی افزود: در ۹ ماهه سالجاری در هر شبانه روزبطور متوسط ۹۸ نوزاد در استان متولد شده است و در۹ ماهه امسال دراستان هر ساعت تقریباً ۴ نوزاد متولد شده است که در مجموع ۹۹.۵ درصد از ولادت‌های ثبت شده استان در مهلت قانونی ۱۵ روزه به ثبت رسیده اند.

فراوانی نام

امانی پور اظهار داشت: در طی این مدت۴۱۱مورد از ولادت‌های ثبت شده مربوط به نوزدان دو قلو و ۱۱ مورد سه قلو به ثبت رسیده است.

وی در مورد فروانی نام در ۹ ماهه نخست امسال عنوان کرد: فراوانی ۵ نام پسران در استان به ترتیب حسین(۵۹۳ مورد)، امیرعلی (۴۸۲ مورد)، علی (۳۷۰ مورد)، امیرحسین (۳۶۳ مورد) و ابوالفضل(۳۵۹ مورد) بوده و بیشترین فراوانی پنج نام دختران نیز به ترتیب  فاطمه(۷۱۷ مورد)، زهرا (۳۵۵ مورد)، آوا (۳۳۰ مورد)، رها(۲۵۰ مورد) و بهار(۲۴۰ مورد) بوده است.

وضعیت طلاق و ازدواج در لرستان

وی از ثبت تعداد ۲۷۳۹ مورد طلاق در ۹ ماهه اول سال جاری خبر داد و گفت: نسبت ازدواج به طلاق در این مدت برابر۵ بوده است. یعنی به ازاء هر ۵ ازدواج یک واقعه طلاق به ثبت رسیده و در هر شبانه روز بطور متوسط تعداد ۱۰ واقعه طلاق به ثبت رسیده است.

مدیرکل ثبت احوال لرستان بیان کرد: در۹ماهه سال ۱۳۹۶ تعداد ۱۳ هزار و ۶۲۶ مورد ازدواج به ثبت رسیده و در هر شبانه روز ۴۹ ازدواج به ثبت رسیده است.

مرجع :تسنیم

۱۳ هزار ازدواج و۲۷۰۰ مورد طلاق امسال در لرستان ثبت شد
لینک خبر : https://kohnaninews.ir/?p=4172