کانال خبری کو هنانی نیوز شبکه های اجتماعی ایتا::

15 رجب 1444 Sunday, 5 February , 2023
4

انار و انجیر لرستان تشنه است/ خطر خشکی بیخ گوش برندهای استان

رئیس سازمان جهاد کشاورزی از بی آبی انارستان و انجیرستان‌های لرستان خبر داد. منطقه لرستان، دکتر عبدالرضا بازدار در جلسه تخصصی ارائه راهکارهای احیا و بازسازی مزارع، باغات و واحدهای تولیدی خسارت‌دیده از سیلاب استان اظهار کرد: حدود یک ماه بوده که استان درگیر موضوع سیل است و همگی در تلاشند تا خسارات آن را […]


رئیس سازمان جهاد کشاورزی از بی آبی انارستان و انجیرستان‌های لرستان خبر داد.

منطقه لرستان، دکتر عبدالرضا بازدار در جلسه تخصصی ارائه راهکارهای احیا و بازسازی مزارع، باغات و واحدهای تولیدی خسارت‌دیده از سیلاب استان اظهار کرد: حدود یک ماه بوده که استان درگیر موضوع سیل است و همگی در تلاشند تا خسارات آن را به حداقل برسانند.

وی با بیان اینکه سازمان جهاد کشاورزی استان اقدامات خوبی در این راستا انجام داده و ارتباط مطلوبی با بهره‌برداران داشته است، افزود: خوشبختانه با توجه به امکانات قبل، حین و بعد از سیل اقدامات خوب و پسندیده‌ای انجام شده است.

بازدار با اشاره به اینکه با توجه به خشکسالی‌های اخیر استان روی ساخت و سازها حساسیت زیادی نشد، ادامه داد: باید روی این موضوع تمرکز بیشتری شود و تولیدکنندگان و بهره‌برداران آن را مدنظر قرار دهند.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی از آغاز لایروبی جاده‌های بین مزارع و تعمیر موتور پمپ‌های باقی مانده سیل خبر داد و گفت: هم اکنون بین ۱۵۰۰ تا ۱۶۰۰ هکتار باغ انار سیاب بی‌آب هستند و در منطقه زیودار نیز انجیرستان‌ها با قطعی آب و راه دسترسی مواجهند که باید هرچه سریع‌تر اقدامات لازم انجام شود کما اینکه این کارها را شروع کرده ‎ ایم.

وی به مصوبه هیأت دولت برای پرداخت خسارات سیل اشاره کرد و گفت: خوشبختانه غرامت و کمک‌های بلاعوض خوبی برای بخش کشاورزی درنظر گرفته شده است.

ایسنا

انار و انجیر لرستان تشنه است/ خطر خشکی بیخ گوش برندهای استان
لینک خبر : https://kohnaninews.ir/?p=5460