کانال خبری کو هنانی نیوز شبکه های اجتماعی ایتا::

16 جماد أول 1444 Friday, 9 December , 2022
4

پرداخت بیمه بیکاری بدون محدودیت در مناطق سیل‌زده لرستان؛ بیش از ۹ هزار شغل ایجاد می‌شود‌

مدیر‌کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان با اشاره به تـهیـه و تدوین طرح اشتغال عمومی با پیش بینی اشتغال ۹ هزار و ۶۱۴ نفر در مناطق سیل زده استان گفت: بیمه بیکاری بدون محدودیت در مناطق سیل‌زده لرستان پرداخت می‌شود. ، علی آشتاب ظهر امروز در جمع خبرنگاران این شهرستان اظهارداشت: با توجه به […]

مدیر‌کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان با اشاره به تـهیـه و تدوین طرح اشتغال عمومی با پیش بینی اشتغال ۹ هزار و ۶۱۴ نفر در مناطق سیل زده استان گفت: بیمه بیکاری بدون محدودیت در مناطق سیل‌زده لرستان پرداخت می‌شود.

پرداخت بیمه بیکاری بدون محدودیت در مناطق سیل‌زده لرستان؛ بیش از 9 هزار شغل ایجاد می‌شود‌

، علی آشتاب ظهر امروز در جمع خبرنگاران این شهرستان اظهارداشت: با توجه به سیاست‌های مدیریت ارشد استان و معاونت هماهنگی امور استان در رابطه با کمک به مناطق سیل زده و هماهنگی‌های انجام شده با وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، اقداماتی از سوی اداره کل تعاون کار ورفاه اجتماعی لرستان در مناطق سیل زده استان انجام می‌شود.

وی تشکیل ستاد امداد کمک رسانی به مناطق سیل زده با همکاری دستگاه‌های اجرای زیر مجموعه وزارت تعاون کار ورفاه اجتماعی در استان را یکی از برنامه‌ها دانست و افزود: هماهنگی برای دریافت کمک‌های ادارات تابعه در سراسر کشور از جمله اقداماتی است که باید از سوی این اداره کل انجام شود.

مدیر‌کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان احیاء و پاکسازی ساختمان اداری دستگاه‌های شورای هماهنگی مستقر در شهرستان پلدختر را از دیگر اقدامات در دستور کار دانست و عنوان کرد: پاکسازی خانه‌های همکاران با حضور کارکنان ستادی، شناسایی واحدهای اقتصادی و تعاونی‌های آسیب دیده از سیلاب به منظور حمایت از آنها نیز انجام می‌شود.

وی یکی دیگر از برنامه‌های اداره‌کل تعاون کار ورفاه اجتماعی لرستان را توزیع کمک‌های غیر نقدی و  نقدی بین مناطق سیل زده استان برشمرد و بیان کرد: فراهم کردن زمینه حضور معاونان وزیر و روسای سازمان‌های وابسته برای بازدید از مناطق آسیب دیده و برنامه‌های فوریتی امداد و کمک به مناطق سیل زده استان از دیگر برنامه‌هایی است که در دستور کار قرار دارد.

آشتاب با بیان اینکه افرادی که به دلیل سیل اخیر کارشان را از دست داده‌اند بیمه بیکاری بدون محدودیت دریافت می‌کنند گفت: تا کنون زمینه بهرمندی تعداد ۲۵۰ نفر از این افراد برای دریافت بیمه بیکاری فراهم شده است.

وی تـهیـه و تدوین طرح اشتغال عمومی با پیش بینی اشتغال ۹ هزار و ۶۱۴ نفر و پرداخت دستمزد به مدت ۱۰۰ روز و ارسال به وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی برای تایید این طرح و اجرایی شدن آن از دیگر اقدماتی است که انجام می‌شود.

مدیر‌کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان خاطرنشان کرد: ۱۵۰ میلیارد تومان اعتبار از محل منابع اشتغال روستایی جهت احیا اشتغال آسیب دیده از سیلاب اخیر تخصیص می‌یابد.

وی پیگیری جهت بخشودگی تسهیلات واحدهای آسیب دیده مشاغل خانگی در جریان سیل اخیر به مقدار ۱۳۷ فقره را از دیگر برنامه های در دستور کار دانست و اظهارداشت: تهیه و تنظیم طرح حمایت اشتغال با اولویت حمایت از زنان سرپرست خانوار تخصیص اعتبار مشاغل خانگی جهت پرداخت به ۶ هزار نفر از دیگر برنامه‌هایی است که اجرا می‌شود.

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان افزود: یکی دیگر از برنامه‌های اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان برنامه ریزی برای حمایت از واحدهای اقتصادی جهت استمهال یکساله و بخشودگی جرایم افراد بهرمند از تسهیلات اشتغال روستایی و عشایری و اشتغال فراگیر در مناطق سیل زده استان است.

وی هماهنگی و برنامه‌ریزی جهت پرداخت یارانه دستمزد به میزان ۳۰ درصد از حداقل حقوق را یکی دیگر از برنامه‌های این اداره در مناطق سیل زده دانست و عنوان کرد: این برنامه با هدف حمایت از بنگاه‌های اقتصادی و برای حفظ اشتغال موجود و ایجاد اشتغال جدید در مناطق سیلزده استان انجام می‌شود.

آشتاب برنامه ریزی جهت اجرای طرح اشتغال کارورزی و پرداخت بیمه سهم کارفرما به مدت دو سال در قالب ماده ۷۱ برنامه ششم توسعه را از دیگر برنامه‌های اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان در مناطق سیل زده استان برشمرد و گفت: هماهنگی با بانک توسعه تعاون برای پرداخت یک میلیارد ریال کمک‌های غیر نقدی  و پرداخت ۱۰۰۰ فقره تسهیلات قرض الحسنه ۵ میلیون ریالی و پرداخت یک هزار و ۵۰۰ فقره تسهیلات جعاله مسکن نیز توسط این اداره انجام می‌شود.

خبرگزاری تسنیم ا

پرداخت بیمه بیکاری بدون محدودیت در مناطق سیل‌زده لرستان؛ بیش از ۹ هزار شغل ایجاد می‌شود‌
لینک خبر : https://kohnaninews.ir/?p=5755