کانال خبری کو هنانی نیوز شبکه های اجتماعی ایتا::

18 رجب 1444 Wednesday, 8 February , 2023
1
نماینده مردم کوهدشت و رومشکان


نماینده مردم کوهدشت و رومشکان در مجلس:
شرایط ایجاد اشتغال در رومشکان فراهم شود

نماینده مردم کوهدشت در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: نیاز است وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی برای اهالی این دیار ایجاد تعاونی کنند و برای مردم کاری انجام دهند.

نماینده مردم کوهدشت در مجلس شورای اسلامی گفت: بستر و شرایط ایجاد اشتغال که مهمترین چالش رومشکان است فراهم شود.
به گزارش پایگاه خبری کوهنانی نیوز ،محمدرضا مبلغی امروز ۲۸ آذرماه در جلسه بررسی وضعیت شهرستان رومشکان که با حضور معاون دفتر تعاونی‌های تولیدی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی برگزار شد، اظهار کرد: متاسفانه در کشور مشکلی داریم که این مهم در پیش از انقلاب بوده و امروز نیز همچنان وجود دارد و آن هم وجود یک سری لابی‌ها توسط برخی مقامات و مسئولین استان‌های خاصی است که آنها به دنبال توسعه ایران به معنای کلی نبوده و نیستند و تنها استان خود را مدنظر دارند.
وی اضافه کرد: این افراد که در مجلس و هم دولت حضور دارند به دنبال این بودند صرفا منطقه مورد نظر خود را توسعه دهند و با این تفکر می‌خواهند تنها منطقه خودشان پیشرفت کند. به عنوان مثال کارخانه کاشی را در یزد راه‌اندازی می‌کند که اصلا آب ندارد.
نماینده مردم کوهدشت در مجلس شورای اسلامی گفت: برخی از استان‌ها نظیر لرستان قبل از انقلاب ضعیف بوده و الان هم ضعیف است و کسی را نداشته که فریاد بزند اینجا جایی است با پتانسیل و قابلیت‌های مطلوب برای سرمایه‌گذاری کشاورزی، دامپروری و شیلات تا پروتئین کشور را تامین کند.
مبلغی ادامه داد: در لرستان بهترین آب، هوا، زمین، کارگر ارزان و افراد بیکار داریم اما ماحصلی نداریم و این نشان از ضعف مدیریت دارد.
وی بیان کرد: اینجا نقش دولت را نباید فراموش کنیم و باید دست افراد را بگیرد، در این منطقه کشاورز، دامپرور و مردم ضعیف هستند و نمی‌تواند تمام نیازهای خود را برآورده کنند و نیازمند حمایت‌های ویژه دولت است.
نماینده مردم کوهدشت در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: نیاز است وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی برای اهالی این دیار ایجاد تعاونی کنند و برای مردم کاری انجام دهند.
مبلغی عنوان کرد: باید بتوانیم شرایط ایجاد اشتغال که مهمترین چالش کشور و منطقه لرستان و رومشکان است فراهم کنیم.
وی با بیان اینکه در ایران بهترین نقطه برای آبزی‌پروری شهرستان رومشکان و کنار سد سیمره است، تاکید کرد: بهترین منطقه برای پرورش ماهی خاویار همین منطقه است چرا که سد سیمره یک ظرفیت خوب محسوب می‌شود.
نماینده مردم کوهدشت در مجلس شورای اسلامی گفت: وزارت تعاون، کار و امور اجتماعی هم در بحث تبصره ۱۶ و مشاغل خانگی لرستان و رومشکان را ویژه ببینند.

انتهای پیام/

<br>نماینده مردم کوهدشت و رومشکان در مجلس:<br>شرایط ایجاد اشتغال در رومشکان فراهم شود
لینک خبر : https://kohnaninews.ir/?p=57681