کانال خبری کو هنانی نیوز شبکه های اجتماعی ایتا::

16 جماد أول 1444 Friday, 9 December , 2022
12

نجات جان کوهنوردان گرفتار در ارتفاعات رومشگان

مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر لرستان از نجات جان کوهنوردان گرفتار در مله کوه رومشگان خبر داد. صارم رضایی امروز ۵ شنبه ۲۶ دی‌ماه در جمع خبرنگاران اظهار کرد: امدادگران پایگاه امداد جاده‌ای رومشگان دو کوهنورد گرفتار در ارتفاعات مله کوه این شهرستان را نجات دادند. وی ادامه داد: این افراد به علت گم کردن و صعب‌العبور […]

مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر لرستان از نجات جان کوهنوردان گرفتار در مله کوه رومشگان خبر داد. صارم رضایی امروز ۵ شنبه ۲۶ دی‌ماه در جمع خبرنگاران اظهار کرد: امدادگران پایگاه امداد جاده‌ای رومشگان دو کوهنورد گرفتار در ارتفاعات مله کوه این شهرستان را نجات دادند. وی ادامه داد: این افراد به علت گم کردن و صعب‌العبور بودن مسیر برگشت قادر به پایین آمدن نبودند.

رضایی اضافه کرد: مفقودی این دو کوهنورد بعدازظهر روز چهارشنبه هفته جاری به هلال‌احمر گزارش شد که بلافاصله تیم امدادی پایگاه رومشگان برای انجام عملیات جستجو و نجات اعزام شدند. مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر لرستان خاطرنشان کرد: تیم امدادی ما پس از رسیدن به روستای عزیزآباد واقع در دامنه مله کوه عملیات جستجو را آغاز کرده و موفق شدند پس از ۳ ساعت جستجو در ساعت ۱۸ این دو کوهنورد را که در صخره‌های این کوه گیر افتاده بودند را بیابند. وی افزود: امدادگران در عملیات تخصصی نجات نسبت به دسترسی و انتقال اقدام کردند. صارمی گفت: در حال حاضر حال کوهنوردان خوب است و از ارتفاعات به پایین منتقل شده و در سلامت به سر می‌برند.

نجات جان کوهنوردان گرفتار در ارتفاعات رومشگان
لینک خبر : https://kohnaninews.ir/?p=9727