کانال خبری کو هنانی نیوز شبکه های اجتماعی ایتا::

9
فرج الله امیری

۲۴ میلیارد تومان اعتبار به کشاورزان سیل‌زده کوهدشت پرداخت می‌شود

مدیر جهاد کشاورزی کوهدشت با اشاره به خسارت ۲۴۰ میلیارد ریالی سیل‌های سال ۹۸ به بخش‌های مختلف کشاورزی این شهرستان گفت: ۲۴ میلیارد تومان اعتبار به کشاورزان سیل‌زده کوهدشت پرداخت می‌شود.

امیری : تاکنون خساراتی به باغات کشاورزی این شهرستان براثر سرمازدگی گزارش نشده‌است و اگر احیاناً خسارتی وارد شده باشد تا دو هفته آینده میزان آن اعلام می‌شود.

وی افزود: خسارت امسال از طریق صندوق بیمه محصولات کشاورزی پس‌از گزارش به صندوق بیمه، ارزیابی خسارت و تأیید کارشناسان به کشاورزان پرداخت می‌شود.

مدیر جهاد کشاورزی کوهدشت با بیان اینکه حدود ۶ هزار بهره‌بردار در کوهدشت اعلام کردند که براثر سیل‌های سال ۹۸ باغات، مزارع و دامپروری آنان دچار خسارت شده‌است، عنوان کرد: پس‌از ارزیابی توسط کارشناسان این شهرستان و استان لرستان توسط پژوهشگاه فضایی خسارت  به ۴ هزار و ۲۰۰ نفر از کشاورزان پرداخت می‌شود.

وی بیان کرد: ۱۶ میلیارد تومان اعتبار با کارمزد چهار درصد و هشت میلیارد تومان نیز به‌صورت بلاعوض به کشاورزان سیل‌زده این شهرستان پرداخت خواهد شد.

امیری گفت: پرداخت خسارت به کشاورزان سیل‌زده کوهدشت از طریق هشت بانک عامل  انجام می‌‌شود و آن‌چه که وظیفه جهاد کشاورزی در خصوص برآورد خسارت سیل، ثبت سامانه سجاد و ارسال به مرکز لرستان بوده را انجام داده‌است.

مدیر جهاد کشاورزی کوهدشت خاطرنشان کرد: خسارت سیل این شهرستان توسط سازمان جهاد کشاورزی تأیید و به‌صورت لیستی به استانداری ارسال شده‌است، پس‌از تأمین اعتبار به بانک‌های عامل معرفی و به خسارت‌دیدگان برای دریافت خسارت اطلاع‌رسانی می‌شود.

امیری با بیان اینکه میزان خسارت سیل‌های سال ۹۸ به مزارع، باغات و دامپروری این شهرستان ۲۴۰ میلیارد ریال برآورد شده‌است، اظهار داشت: کلیه خسارات تأییدشده توسط پژوهشگاه فضایی کشور با همکاری بانک‌های عامل  پرداخت می‌شود و کشاورزان از مراجعه مکرر به بانک‌ها و اداره جهاد کشاورزی کوهدشت با توجه به شرایط فعلی بیماری کرونا خودداری کنند.

لینک خبر : https://kohnaninews.ir/?p=10637

برچسب ها