کانال خبری کو هنانی نیوز شبکه های اجتماعی ایتا::

7
مدیرکل منابع طبیعی لرستان خبر داد؛

انعقاد تفاهم‌نامه همکاری با سپاه برای اطفای حریق در جنگل‌ها

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری لرستان از انعقاد تفاهم‌نامه همکاری بین این اداره کل و سپاه برای اطفای حریق در جنگل‌های استان خبر داد.
شیرزاد نجفی مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری لرستان

به گزارش پایگاه خبری کوهنانی نیوز : شیرزاد نجفی امروز یکشنبه در جمع خبرنگاران انعقاد تفاهم نامه با سپاه در راستای به کارگیری نیروهای بسیجی در ۸۴ ناحیه بحرانی جنگلی سطح استان خبر داد.

وی، عنوان کرد: مناطق بحرانی استان لرستان از لحاظ حریق جنگل‌ها و مراتع به ۸۴ ناحیه تقسیم بندی شده که سهم هر شهرستان بسته به درجه بحرانی بودن مشخص و در هر ناحیه تعداد چهار نفر نیروی بسیجی به کارگیری شده است که بایستی شبانه روز در منطقه مستقر و نسبت به دیده بانی اقدام کنند.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری لرستان با اشاره به اینکه این گروه‌ها تجهیزات انفرادی و امکاناتی نظیر «دمنده» و «آتش کوب» را نیز در اختیار دارند، خاطرنشان کرد: گروه‌های دیده بانی بسیج موظفند بلافاصله پس از مشاهده حریق در منطقه استحفاظی خود، ضمن اطلاع رسانی به اداره منابع طبیعی، سپاه و بسیج شهرستان، در منطقه حریق حضور یافته و مقدمات اطفا حریق را تا رسیدن نیروهای کمکی فراهم کنند.

نجفی در ادامه، افزود: در هر ناحیه یک گروه ۲۲ نفره بسیج نیز به صورت آماده باش حضور داشته تا در صورت نیاز در منطقه حضور یابند و چنانچه حریقی اتفاق بیفتد بلافاصله نسبت به اطفا آن وارد عمل خواهند شد.

وی، خطاب به رؤسای ادارات منابع طبیعی شهرستان‌ها، خواهان برگزاری جلسات با سپاه نواحی شهرستان‌ها برای برنامه ریزی کارهای مقدماتی این تفاهم نامه شد و تصریح کرد: رؤسای منابع طبیعی شهرستان‌ها، ضمن استقرار دیده بان، بایستی به صورت مستمر بر عملکرد آنها نظارت داشته و آموزش نیروهای بسیجی به کار گرفته شده طی جدول زمانبندی به تفکیک هر شهرستان در دستور کار قرار گیرد.

انتهای پیام /

پیام عالیخانی چگنی

لینک خبر : https://kohnaninews.ir/?p=12770

برچسب ها