کانال خبری کو هنانی نیوز شبکه های اجتماعی ایتا::

13 رجب 1444 Friday, 3 February , 2023
3

چرا جذب آموزش‌دهندگان نهضت و حق‌التدریسی‌ها را «آفت» می دانند؟!/ سالها “بابا نان داد” درس دادیم اما نان نداریم!

در انتقاد از اظهارات “حداد عادل” مطرح شد؛ آموزش‌دهندگان نهضت سوادآموزی با انتقاد از اظهارات حداد عادل می‌گویند: مدتهاست در انتظار جذب و تعیین تکلیف هستیم، حالا از ما به عنوان «آفت» نام می‌برند! ، آموزش‌دهنده‌ی نهضتِ سوادآموزی‌ست؛ از آنها که سال‌ها از این روستا به آن روستا رفته و بی‌سوادان استان لرستان را با […]

در انتقاد از اظهارات “حداد عادل” مطرح شد؛

آموزش‌دهندگان نهضت سوادآموزی با انتقاد از اظهارات حداد عادل می‌گویند: مدتهاست در انتظار جذب و تعیین تکلیف هستیم، حالا از ما به عنوان «آفت» نام می‌برند!

، آموزش‌دهنده‌ی نهضتِ سوادآموزی‌ست؛ از آنها که سال‌ها از این روستا به آن روستا رفته و بی‌سوادان استان لرستان را با الفبا و “بابا نان داد”، آشنا کرده است.

او که سال‌ها درس از نان و برابری داده، از حداقل‌های شغلی محروم است و علیرغم الزام مجلس به لزوم جذب آموئزش‌دهندگان، سرش بی‌کلاه مانده است و استخدام نشده!

او اما امروز از چیز دیگری انتقاد دارد؛ از اظهارات یکی از «متولیان فرهنگ»؛ از اینکه سال‌ها تلاش او برای رفع بیسوادی و مبارزه با جهل، تا این حد برای برخی از این «آقایان» بی‌ارزش است!

غلامعلی حداد عادل (رئیس اسبق سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی) در نشست “هم‌اندیشی رؤسای سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی (بعد از انقلاب) گفته است: نماینده‌های مجلس هم طرح‌هایی را تصویب و فشار می‌آورند حق التدریسی‌ها و نهضتی‌ها استخدام شوند. حق التدریس‌ها نمی‌توانند معلم بشوند. به چه دلیل یک نهضتی باید به آموزش و پرورش بیاید؟ دلیلی ندارد در انتخاب معلم اینگونه منفعل باشیم. اینها آفت‌هایی برای تأمین نیروی انسانی است.

محمد که بارها به تهران آمده و قبل از تصویب طرح جذب در مجلس، مقابل نهادهای مختلف تجمع اعتراضی برگزار کرده، به نمایندگی از جانب همکاران لرستانی خود با انتقاد از اظهارات آقای حداد عادل،  می‌گوید: این همه که معلم می‌شوند، حتی همین سابقه‌ی تدریس در نهضت را هم ندارند. اصلا همه‌ی کسانی که مدارک دانشگاهی مرتبط را دارند، حق دارند که تقاضای استخدام در آموزش و پرورش را داشته باشند؛ چه برسد به ما که سالها سابقه تدریس داریم.

او ادامه می‌دهد: چای بسی تاسف دارد؛ کار به کجا رسیده که متولیان فرهنگ، تلاش برای جذب فرهنگیان و آموزش‌دهندگان را آفت می‌خوانند؟!

خبر گزاری ایلنا

چرا جذب آموزش‌دهندگان نهضت و حق‌التدریسی‌ها را «آفت» می  دانند؟!/ سالها “بابا نان داد” درس دادیم اما نان نداریم!
لینک خبر : https://kohnaninews.ir/?p=5075