کانال خبری کو هنانی نیوز شبکه های اجتماعی ایتا::

1
جهادکشاورزی لرستان

افتتاح طرح های اشتغالزایی جهاد کشاورزی در لرستان

حسینی مدیر جهاد کشاورزی در طی این مراسم عنوان اظهار کرد:این سازه از نوع بندهای سنگی ملاتی با حجم ۳۱۰۰ متر مکعب و بندهای خشکه چین در حجم ۱۲۲۵ متر مکعب می باشد که با اعتبار ۲۷۶۰۰ میلیون ریال به بهره برداری رسیده است.

در هفتمین روز از دهه فجر،طرح های اشتغالزایی جهاد کشاورزی لرستان به بهره برداری رسید.

به گزارش پایگاه خبری کوهنانی نیوز ، هفتمین روز دهه مبارک فجر مراسم کلنگ زنی گلخانه هیدروپونیک با حضور قهرمانی فرماندار شهرستان، حسینی مدیر جهاد کشاورزی، بخشداران کاکاوند و اتیوند و اعضای شورای اداری شهرستان و جمعی از مسئولین شهرستان در روستای کلوار بخش” اتیوند جنوبی”افتتاح شد.

درحاشیه این مراسم حسینی مدیر جهاد کشاورزی شهرستان دلفان گفت: از ابتدای سال تاکنون ساخت سه واحد گلخانه هیدرو پونیک با مساحت ۹۰۰۰ متر مربع در شهرستان با اعتباری بالغ بر۷۰ میلیارد ریال از اعتبارات تبصره ۱۸ و ۵۰ میلیارد ریال از آورده شخص شروع شده است که اشتغال مستقیم بیشتر از ۱۵ نفر را در پی خواهد داشت.

وی تصریح کرد: با افتتاح این سه واحد گلخانه تولید گلخانه ای شهرستان به ۱۵۰۰تن در سال خواهد رسید ،کشت گلخانه با صرفه جویی ۷۵درصدی مصرف آب تولیدی بیش از ده برابری را نیز در خارج از فصل تولید در پی خواهد داشت. وی در ادامه افزود : کلنگ زنی گلخانه هیدرو پونیک سبزی و صیفی آقای عباسی بامتراژ ۴۰۰۰ متر مربع و با اعتباری بالغ بر ۴ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان شروع شده است و امیدواریم تا پایان سال به بهره برداری برسد.

افتتاح طرح آبخیزداری بند سنگی ملاتی در” کاکاوند غربی”

همچنین با حضور قهرمانی فرماندار شهرستان،حسینی مدیر جهاد کشاورزی، عزیزی رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان و تعدادی از مسئولین شهرستان پروژه آبخیزداری بند سنگی ملاتی در” کاکاوند غربی” افتتاح شد.

حسینی مدیر جهاد کشاورزی در طی این مراسم عنوان اظهار کرد:این سازه از نوع بندهای سنگی ملاتی با حجم ۳۱۰۰ متر مکعب و بندهای خشکه چین در حجم ۱۲۲۵ متر مکعب می باشد که با اعتبار ۲۷۶۰۰ میلیون ریال به بهره برداری رسیده است.

در ادامه عزیزی گفت: یکی از مهمترین رسالت‌های سازمان منابع طبیعی و آبخیزداری حفظ منابع پایه آب و خاک با انجام فعالیت های آبخیزداری و آبخوانداری است و پیشگیری از بروز سیلاب مقدم بر جبران خسارت های آن است، بر این اساس توسعه فعالیت های آبخیزداری می تواند نقش چشمگیری ایفا کند.

افتتاح پروژه آبخیزداری روستای “تل عجم” ویسیان 

همچنین با حضور بازگیر فرماندار چگنی،نامداری مدیر جهاد کشاورزی دوره چگنی، سپهوند معاون اداره منابع طبیعی و آبخیزداری استان وسایر مدیران شهرستانی،طرح حوزه آبخیزداری” تل عجم “از توابع بخش ویسیان به مساحت ۱۵٠٠٠هکتار افتتاح و مورد بهره برداری قرار گرفت.

این پروژه یکی از حوزه های طرح جامع مدیریت آبخیزداری لرستان می باشد وازسال ۱۳۹۸ لغایت ۱۴٠۱ به میزان ۵بند سنگی ملاتی به حجم ۱۲٠٠٠مترمکعب ، ۱۰ بند گابیونی به حجم ۱۳۶۷۰ مترمکعب ،اسکله ریزی به حجم ۸٠٠٠ مترمکعب واحداث ۱۷۵ هکتارچاله های فصلی (ذخیره استحصال آب بالادست درختان بلوط) به منظور جلوگیری از خشکیدگی درختان بلوط وترانس بندی به منظورکنترل لغزش خاک وکاهش فرسایش خاک و همچنین سیل خیز بودن منطقه مذکور در سطح ۱۰ هکتار و با اعتباری بالغ بر ۳میلیارد تومان انجام شده است

انتهای پیام/

لینک خبر : https://kohnaninews.ir/?p=58286

برچسب ها