کانال خبری کو هنانی نیوز شبکه های اجتماعی ایتا::

13 رجب 1444 Friday, 3 February , 2023
7

توده ۳۰ کیلوگرمی از شکم یک بیمار خرم‌آبادی خارج شد

در مرکز آموزشی درمانی شهید رحیمی خرم‌آباد یک توده ۳۰ کیلوگرمی طی یک عمل جراحی با موفقیت از شکم یک بیمار خارج شد. در مرکز آموزشی درمانی شهید رحیمی خرم‌آباد یک توده ۳۰ کیلوگرمی طی یک عمل جراحی با موفقیت از شکم یک بیمار خارج شد. مهدی زرگرانی جراح این عمل اظهار داشت: این توده مربوط […]

در مرکز آموزشی درمانی شهید رحیمی خرم‌آباد یک توده ۳۰ کیلوگرمی طی یک عمل جراحی با موفقیت از شکم یک بیمار خارج شد.

توده 30 کیلوگرمی از شکم یک بیمار خرم‌آبادی خارج شد

در مرکز آموزشی درمانی شهید رحیمی خرم‌آباد یک توده ۳۰ کیلوگرمی طی یک عمل جراحی با موفقیت از شکم یک بیمار خارج شد.

مهدی زرگرانی جراح این عمل اظهار داشت: این توده مربوط به بیماری ۴۲ ساله بود که سال‌ها با آن زندگی کرده بود اما از آنجایی که علائم آنچنانی نشان نداده بود، بیمار متوجه آن نشده بود.

وی با بیان اینکه بیمار مذکور به خاطر افزایش بیش از حد حجم توده دچار درد در ناحیه شکم شده و به بیمارستان مراجعه کرده بود افزود: پس از انجام سی تی اسکن یک توده وسیع مشاهده کردیم که از ناحیه لگن تا زیر دیافراگم بیمار را در بر گرفته بود.

این پزشک خرم‌آبادی عنوان کرد: طی یک عمل جراحی پیچیده موفق شدیم این توده را که چسبندگی فراوانی را با عروق نواحی حساس شکم ایجاد کرده بود جدا و از شکم بیمار خارج کنیم.

وی بیان کرد: از آنجا که وزن این توده ۳۰ کیلوگرم بود با خارج کردن آن ۳۰ کیلوگرم از وزن بیمار کمتر شده و اگر این توده از شکم بیمار خارج نمی‌شد سبب پارگی عروق، خونریزی داخلی و مرگ بیمار می‌شد.

زرگرانی تصریح کرد: این توده خارج شده برای انجام مراحل آزمایشگاهی در حال بررسی است.

تسنیم

انتهای پیام/ش

توده ۳۰ کیلوگرمی از شکم یک بیمار خرم‌آبادی خارج شد
لینک خبر : https://kohnaninews.ir/?p=6198