کانال خبری کو هنانی نیوز شبکه های اجتماعی ایتا::

6

درمانگاه شهر کوهنانی پاسخگوی نیاز ۱۲ هزار نفر نیست

فرماندار کوهدشت با بیان اینکه درمانگاه بخش کوهنانی پاسخگوی نیاز مردم این بخش نیست، گفت: پیگیری‌های لازم برای ارتقای این درمانگاه انجام شود.
لرستان| درمانگاه شهر کوهنانی پاسخگوی نیاز 12 هزار نفر نیست

به گزارش خبر نگار پایگاه خبری کوهنانی نیوز ، ظهر امروز در جلسه شورای اداری که در فرمانداری این شهرستان برگزار شد، اظهار داشت: از امروز بنا داریم که بازرسانی را برای سرکشی از روند فعالیت ادارات کوهدشت اعزام کنیم و گزارش‌های تخلف احتمالی مدیران قابل‌اغماض نیست.

وی با اشاره به ضرورت کنترل قیمت در بازار کوهدشت افزود: کمیسیون تنظیم بازار به‌صورت ماهانه با مشارکت ادارات صنعت، معدن، تجارت و تعزیرات حکومتی برگزار شود.

فرماندار کوهدشت عنوان کرد: استفاده از وسایل دولتی توسط مدیران این شهرستان در غیر از ساعات اداری ممنوع است و به‌محض مشاهده این تخلف خودروها توسط نیروی انتظامی باید جمع‌آوری شود

وی با اشاره به اینکه بانک‌های کوهدشت باید در پرداخت تسهیلات به مردم تسریع کنند، بیان کرد: شورای عالی بانک‌ها در این شهرستان تشکیل شود و رؤسای بانک‌ها باید پاسخگوی وظایف تعیین‌شده خود نسبت به اعطای تسهیلات باشند.

نعمتی با بیان اینکه دستگاه‌های اجرایی کوهدشت باید برای پیشرفت پروژه‌های عمرانی تلاش کنند، گفت: مدیران این شهرستان نسبت به جذب اعتبارات با مسئولان استانی و ملی رایزنی کنند.

فرماندار کوهدشت با اشاره به اینکه خدمات دولت از طریق رسانه‌ها و تربیون نمازجمعه به اطلاع مردم برسد، خاطرنشان کرد: ۶۰ میلیارد تومان پروژه هفته دولت در بخش‌های مختلف راه، کشاورزی و آب در این شهرستان افتتاح شد.

طرح هادی در برخی از روستاهای کوهدشت اجرا نشده‌است

نعمتی اظهار داشت: بازدیدهای روزانه برای پیشگیری از شیوع کرونا در مدارس کوهدشت انجام شود و ادارات مرتبط نیز گزارش کار خود را در این رابطه ارسال کنند.

وی با اشاره به وضعیت نامناسب لایروبی در روستای تازه‌آباد در بخش مرکزی افزود: ۱۴ سال از بازنگری طرح هادی در برخی از روستاهای این شهرستان گذشته، اما هنوز هیچ اقدامی در این رابطه انجام نشده‌است.

فرماندار کوهدشت عنوان کرد: درمانگاه کوهنانی با جمعیت بیش‌از ۱۲ هزار نفر پاسخگوی نیاز مردم این بخش نیست و مکاتبه‌ای با دانشگاه علوم‌پزشکی لرستان برای ارتقای این درمانگاه انجام شود.

بابک پژوهان بخشدار طرهان نیز در این جلسه اظهار داشت: در تأمین آب شرب منطقه طرهان غربی به‌شدت با مشکل روبه‌رو هستیم و مردم خواستار رفع مشکل تأمین آب در این منطقه هستند.

وی با اشاره به شخم‌زنی حریم جاده‌ها در بخش طرهان افزود: زیرسازی مسیرهای روستایی در این بخش انجام شده‌است و ورودی‌ روستاها در بخش طرهان آسفالت شود.

بخشدار طرهان عنوان کرد: برخی از مناطق این بخش با ضعف آنتن‌دهی موبایل روبه‌روست و همین موضوع دسترسی دانش‌آموزان را به شبکه شاد با مشکل روبه‌رو کرده‌است.

راه ارتباطی ۳۱ روستای کوهدشت به‌طور کامل بازسازی شود

یاسر فرهادی نیز اظهار داشت: در بخش کوهنانی و به‌ویژه در روستاهای شورابه با ضعف اینترنت روبه‌رو هستیم و برخی از دانش‌آموزان این منطقه به شبکه شاد دسترسی ندارند.

وی با بیان اینکه پل منار که راه ارتباطی ۳۱ روستای زیرتنگ را به‌هم متصل می‌کند به‌طور کامل بازسازی شود، افزود: انتظار داریم که بازسازی کامل این پل هرچه سریع‌تر پیش‌از بارندگی و سیل‌های احتمالی در دستور کار قرار گیرد.

بخشدار کوهنانی عنوان کرد: رودخانه‌های فصلی و دائمی این بخش تا پیش‌از بارندگی و سیل‌های احتمالی لایروبی و انتظار داریم که اعتباراتی برای این موضوع در نظر گرفته شود.‌

وی با اشاره به ضرورت برخورد با ساخت‌وسازهای غیرمجاز در بخش کوهنانی بیان کرد: بازنگری طرح هادی در برخی از روستاهای این بخش با وجود گذشت ۱۴ سال هنوز اجرا نشده‌است.

فرهادی با بیان اینکه آسفالت معابر در بخش کوهنانی با جدیت پیگیری شود، گفت:  در دو سال اخیر هنوز آسفالت یک روستا در این بخش انجام نشده‌است  و هیچ پروژه‌ای را در این زمینه نداشته‌ایم.

بخشدار کوهنانی با تأکید به اینکه درمانگاه این بخش جوابگوی نیاز مردم نیست، خاطرنشان کرد: درمانگاه کوهنانی با توجه به جمعیت شهری قابل‌توجه باید ارتقا یابد و اورژانس گرخشاب با وجود پیگیری‌ها هنوز به بهره‌برداری نرسیده‌است.

روند کند گازرسانی در برخی از روستاهای درب‌گنبد

بهزاد ابراهیمی بخشدار درب‌گنبد نیز در این جلسه اظهار داشت: حقوق معوق کارکنان شهرداری درب‌گنبد پرداخت نشده‌است و پیگیری‌های لازم برای رفع مشکلات این نهاد و ساماندهی نیروهای مازاد انجام شود.

وی افزود: برخی از روستاهای کشماهور با مشکل تأمین آب شرب روبه‌رو هستند و هم‌چنین پمپاژهای درب‌گنبد با وجود صرف هزنیه‌های گزاف هنوز به نتیجه نرسیده‌است.

بخشدار درب‌گنبد عنوان کرد: برخی از پل‌های این بخش پیش‌از بارندگی‌ها و سیل‌های احتمالی نیاز به مرمت دارند و هم‌چنین وضعیت نامناسب جاده کشماهور باید آسفالت شود.

وی با بیان اینکه روند گازرسانی در برخی از روستاهای درب‌گنبد به‌کندی انجام می‌شود، بیان کرد: شرکت پخش فراورده‌های نفتی اقدامات لازم را برای تأمین سوخت مردم این بخش پیش‌از سرما و قطع گاز احتمالی انجام دهد.

انتهای پیام/

روح الدین طرهانی نژاد

لینک خبر : https://kohnaninews.ir/?p=14302

برچسب ها