به گزارش کوهنانی نیوز ؛سرپرست آموزش و پرورش استان لرستان در آخرین جلسه شورای آموزش و پرورش استان در سال ۹۵ با گرامیداشت هفته بزرگداشت شهید گفت: یادواره شهید فرهنگی لرستان در سال ۹۶ برگزار می‌شود.

خدا نظر دریکوند افزود : براساس مصوبه شورای ترویج ایثار و شهادت استان ،برنامه ریزی شده تا به منظور ترویج فرهنگ ایثار ،جهادو شهادت و زنده نگهداشتن یاد و آرمان شهدا  ،یادواره شهدای فرهنگی به میزبانی  آموزش و پرورش استان لرستان برگزار شود.

وی خاطر نشان کرد : ۱۸۷شهید فرهنگی و ۹۰۷ شهید دانش‌آموز در استان لرستان وجود دارد که این یادواره شهدا برای گرامیداشت ۲۱۸ شهید فرهنگی و دانشجو معلم  استان برگزار می‌شود.

دریکوند در ادامه ساماندهی بهینه منابع انسانی و شفافیت درآمدهای  اختصاصی را دو موضوع مهم در دستگاه تعلیم و تربیت عنوان کرد و افزود :   در سطح وزارت  این دو مقوله با حساسیت دنبال می شود و استان لرستان هم تلاش می کند تا در این حوزه ها کارشناسی شده و با برنامه  حرکت کند .

وی در ادامه به خروج بیش از یک هزار نیرو از آموزش و پرورش در سال آینده خبر داد و گفت : با توجه به مازاد بودن نیرو در برخی مناطق و شهرستانها  استمرار خدمت نیروهای بازنشسته به هیچ عنوان در دستور کار این اداره کل وجود ندارد .

وی در بخش دیگری از سخنان خود به راه‌اندازی کلاس‌های تقویتی وآمادگی  کنکور برای دانش‌آموزان مناطق محروم استان اشاره کرد و افزود : اگر بتوانیم با کمک دستگاههای دیگر مانند شهرداری‌، بانک‌ها و اداراتی که دارای  که درآمدزا  هستند کلاس‌های تقویتی و کنکوری را در مدارس مناطق محروم ، به صورت رایگان برای دانش آموزان راه اندازی  کنیم،  هم باعث  ارتقاء کیفیت  تحصیلی آنان  می‌شودو هم جایگاه استان را در کنکور سراسری ارتقاء می دهد

دریکوند در ادامه به ابلاغ مبالغ هنگفتی از طرف شهرداری ها برای مراکز آموزشی و فرهنگی تخت عنوان عوارض شهرداری  اشاره کرد و افزود : پرداخت این عوارض هم از عهده آموزش و پرورش خارج است و هم بر اساس قانون اخذ عوارض از مراکز آموزشی و فرهنگی که خدمات عام المنفعه رایگان ارائه می کنند  و درآمد اختصاص هم ندارند ؛چندان قانونی به نظر نمی رسد .

وی در ادامه به تعامل آموزش و پرورش  با سایر دستگاهها اشاره کرد و افزود : آموزش و پرورش تعامل با سایر دستگاهها را یک برنامه راهبردی می داند و با کمک سایر دستگاهها برنامه های مختلفی مانند همیار پلیس ، طبیعت یاران ، سفیران سلامت ریال سفیران استاندارو همیار مالیاتی را اجراء می کند .