کانال خبری کو هنانی نیوز شبکه های اجتماعی ایتا::

8

اخبار هواشناسی ۹۸/۱۰/۰۵| بارش‌های زمستانی از نوار غربی آغاز می‌شود/ جاده‌های کوهستانی لغزنده است

بررسی نقشه‌های ماهواره‌ای هواشناسی نشان می‌دهد امروز پنج‌شنبه ۹۸/۱۰/۰۵ با توجه به ورود سامانه جدید بارشی به شمالغرب کشور موج تازه‌ای از بارش‌های زمستانه به صورت برف در این منطقه آغاز می‌شود. کارشناسان سازمان هواشناسی با درنظر گرفتن اطلاعات موجود در نقشه‌های ماهواره‌ای شرایط جوی کشور را برای ۲۴ ساعت آینده در نوار غربی کشور […]

بررسی نقشه‌های ماهواره‌ای هواشناسی نشان می‌دهد امروز پنج‌شنبه ۹۸/۱۰/۰۵ با توجه به ورود سامانه جدید بارشی به شمالغرب کشور موج تازه‌ای از بارش‌های زمستانه به صورت برف در این منطقه آغاز می‌شود.

اخبار هواشناسی 98/10/05| بارش‌های زمستانی از نوار غربی آغاز می‌شود/ جاده‌های کوهستانی لغزنده است

کارشناسان سازمان هواشناسی با درنظر گرفتن اطلاعات موجود در نقشه‌های ماهواره‌ای شرایط جوی کشور را برای ۲۴ ساعت آینده در نوار غربی کشور ابری همراه با بارش برف و باران پیش‌بینی کرده‌اند که فعالیت اصلی سامانه بارشی جدید که روز گذشته وارد ایران شده است فردا در همین منطقه و از اواخر روز جمعه در مرکز کشور است.

?گرمترینو سردترین نقطه ایران: اطلاعات ارسال‌شده از ایستگاه‌های هواشناسی شهرهای مختلف به سازمان هواشناسی نشان می‌دهد امروز پنج دی‌ماه ۹۸ جزیره ابوموسی با ۲۲ درجه سانتی‌گراد بالای صفر گرمترین نقطه و شهرستان سنندج با منفی۲ درجه سانتی‌گراد زیر صفر سردترین نقطه کشور است.

? وضعیت جوی استان‌ها: اطلاعات ماهواره‌ای از شرایط جوی کشور نشان می‌دهد امروز ۹۸/۱۰/۰۵ نوار غربی کشور درگیر بارندگی‌های ناشی از ورود سامانه بارشی جدید هستند و در بخش مرکزی و شرق کشور جوی آرام و بدون پدیده خاص را تجربه می‌کند؛ به این ترتیب شرایط جوی استان‌ها در ۲۴ ساعت آینده اینگونه است

البرز، قزوین، قم، مرکزی، اصفهان، بوشهر آسمان غبارآلود همراه با روند افزایشی آلاینده‌های جوی – اردبیل، آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، وزش باد شدید، نیمه ابری همراه با افزایش حجم ابرها که در ساعات پایانی روز احتمال بارش پراکنده باران وجود دارد – گیلان، زنجان، کردستان، ایلام، همدان، کرمانشاه، خراسان شمالی، لرستان، خوزستان، ابری همراه با بارندگی که بارش‌ها درنقاط مرتفع به صورت برف است – مازندران، گلستان نیمه ابری همراه با افزایش ابر در ساعات پایانی روز. کارشناسان سازمان هواشناسی با درنظر گرفتن روند حرکت سامانه بارشی فعال در کشور پیش‌بینی کرده‌اند این سامانه از اواسط روز جمعه در مرکز ایران فعال است و رفته رفته به سمت شرق کشور حرکت می‌کند.

?وضعیت راه‌ها: کارشناسان اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای با درنظر گرفتن اطلاعات سازمان هواشناسی و گزارش‌های دریافتی از ایستگاه‌های مستقر در سراسر مسیرهای مواصلاتی کشور اعلام کرده‌اند، علی‌رغم آغاز موج تازه‌ای از بارش‌ها در نوار غربی کشور تمام راه‌های مواصلاتی کشور باز و تردد کاملا عادی در آنها جریان دارد، اما با در نظر گرفتن افزایش میزان بارندگی‌ها از اواخر امروز تا روز جمعه به‌خصوص در غرب و جنوب غربی کشور به رانندگان توصیه می‌شود از تردد غیرضروری در این محورها خودداری کرده و در صورت عبور حتماً تجهیزات مناسب زمستانی به همراه داشته باشند.

• محور ــ هراز: آسمان کل مسیر صاف و بدون پدیده خاص جوی گزارش شده است.

• محور فیروزکوه: آسمان کل مسیر صاف و بدون پدیده خاص جوی گزارش شده است.

•محور کرج ــ چالوس: آسمان کل مسیر صاف و بدون پدیده خاص جوی گزارش شده است.

•محور تهران ــ قزوین: آسمان کل مسیر صاف و بدون پدیده خاص جوی گزارش شده است.

•محور قزوین ــ رشت: آسمان کل مسیر صاف و بدون پدیده خاص جوی گزارش شده است.

• محور قزوین ــ زنجان ــ تبریز: آسمان کل مسیر صاف و بدون پدیده خاص جوی گزارش شده است.

• محور سمنان ــ دامغان: آسمان کل مسیر صاف و بدون پدیده خاص جوی گزارش شده است.

• محور بجنورد ــ اسفراین: آسمان کل مسیر صاف و بدون پدیده خاص جوی گزارش شده است.

انتهای پیام / ز

لینک خبر : https://kohnaninews.ir/?p=9497

برچسب ها