کانال خبری کو هنانی نیوز شبکه های اجتماعی ایتا::

5

خرم‌آباد در وضعیت هشدار قرار گرفت

جلسه فوق‌العاده ستاد مقابله با ویروس کرونا شهرستان خرم‌آباددر سالن جلسات فرمانداری برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری کوهنانی نیوز : جعفر طولابی در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: صنعت و معدن، اماکن، بهداشت حرفه‌ای، اتاق اصناف و تعزیرات با تشکیل اکیپ‌های مختلف در سطح شهر، طرح ویژه نظارتی را جهت نحوه اجرای پروتکل‌های بهداشتی در بازار فعال و با تخلفات احتمالی برخورد قاطع و فوری اعمال شود.

وی تصریح کرد: در حوزه حمل‌ونقل درون‌شهری، سازمان حمل‌ونقل شهرداری، جهت رعایت پروتکل‌های بهداشتی نظارت بیشتری بر فعالیت تاکسی‌ها و اتوبوس‌های سطح شهر اعمال و با تخلفات احتمالی برخورد کنند و همچنین از طریق اداره راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای اقدامات مشابه را در خصوص پایانه‌ها و حمل نقل برون‌شهری انجام دهند.

فرماندار خرم‌آباد خاطرنشان کرد: در حوزه خبازی‌ها، اداره غله با تقویت و افزایش تیم‌های نظارتی، بر اجرای پروتکل‌های بهداشتی نظارت و با تخلفات احتمالی برخورد فوری اعمال کنند.

طولابی اضافه کرد: اداره ورزش و جوانان نسبت به نظارت بر اماکن ورزشی که مجاز به فعالیت هستند، به‌صورت روزانه اقدام و با تخلفات احتمالی برخورد قاطع انجام شود.

وی بیان کرد: اداره دامپزشکی نسبت به تقویت نظارت بر کشتارگاه‌ها، قصابی‌ها و اماکن عرضه و توزیع مرغ و ماهی به‌صورت روزانه نظارت و با تخلفات احتمالی برخورد لازم انجام شود.

فرماندار خرم‌آباد ادامه داد: شرکت ملی پخش و فرآورده‌های نفتی نسبت به تقویت نظارت بر جایگاه‌های سوخت اقدام و با تخلفات احتمالی برخورد قانونی کنند.

طولابی با بیان اینکه شهرداری مکلف است، ورودی‌های آرامستان‌ها را همچنان مسدود کند، افزود: بر اساس مصوبه ستاد استان، از طریق نمایندگان نیروی انتظامی و دانشگاه علوم پزشکی و هماهنگی دادستانی، قبل از تحویل جسد، ضمن توجیه بازماندگان تذکرات لازم در خصوص عدم برگزاری مراسم عمومی تشییع، تدفین و ترحیم ابلاغ شود.

وی اظهار کرد: فعالیت تالار‌های پذیرایی، هتل‌ها و سفره‌خانه‌های سنتی همچنان ممنوع است. رستوران‌ها از سرو غذا در سالن‌ها اکیداً خودداری کنند، اما دریافت سفارش غذا برای بیرون از رستوران‌ها بلامانع است.

فرماندار خرم‌آباد با بیان اینکه حضور ارباب‌رجوع بدون استفاده از ماسک در ادارات ممنوع است، تصریح کرد: اماکن اداری می‌بایست چند روز یک‌بار گندزدایی و ضدعفونی شوند.

طولابی با اشاره به اینکه فعالیت واحد آبدارخانه و آشپزخانه در ادارات ممنوع است، خاطرنشان کرد: برگزاری هرگونه همایش و جلسات با تعداد نفرات زیاد در محیط‌های محدود اداری ممنوع است.

وی اضافه کرد: جهت جلوگیری از تجمع مردم، شهرداری سیستم روشنایی پارک‌ها و بوستان‌ها را خاموش کند و برگزاری هرگونه مراسم به‌جز اقامه نماز با رعایت پروتکل‌های بهداشتی در مساجد سطح شهر، ممنوع است.

فرماندار خرم‌آباد بیان کرد: نشریات، خبرگزاری‌ها و صداوسیما با اطلاع‌رسانی، آموزش و هشدار‌های لازم، مردم را نسبت به خطر شرایط به وجود آمده مطلع کنند.

طولابی ادامه داد: اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی به چاپخانه‌های سطح شهر ابلاغ کند، از چاپ آگهی تشییع و تدفین خودداری کنند در صورت مشاهده برخورد قاطع و قانونی اعمال شود.

وی عنوان کرد: تمامی موارد ذکر شده و مشابه در روستا‌ها و بخش‌های تابعه، از طریق بخشداران و همکاری سایر دستگاه‌ها اجرایی خواهد شد.

فرماندار خرم‌آباد گفت: از طریق فرمانداری نحوه عملکرد دستگاه‌های اجرایی مورد ارزیابی و بررسی قرار خواهد گرفت.

انتهای پیام /

لینک خبر : https://kohnaninews.ir/?p=12838

برچسب ها