کانال خبری کو هنانی نیوز شبکه های اجتماعی ایتا::

6

تعطیلی دو هفته ای آموزش حضوری در مدارس سرتاسر لرستان

و فعالیت ادارات استان با ۵۰ درصد کارکنان وممنوع شدن مراسمات عروسی وعزا

کوهنانی نیوز :بر اساس مصوبات ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا در لرستان ضمن تعطیلی مجالس #جشنوعزا در لرستان، ادارات هم ملزمند با ۵۰ درصد کارکنان ارائه خدمت دکنند.

سایر مصوبات ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا در لرستان

۱⃣ همه ادارات، سازمان‌ها، بانک‌ها، مؤسسات دولتی و غیردولتی، دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزشی از دوشنبه مورخ ۲۱ تا یکشنبه ۲۷ مهر با ۵۰ ‌درصد ظرفیت (حضور نیروها به‌صورت یک روز درمیان) فعالیت داشته باشند.

۲⃣ مقرر گردید به مدت دو هفته از تاریخ ابلاغ مصوبه، آموزش در می‌شود مدارس سطح استان به صورت غیر حضوری برگزار شود. بدیهی است در مناطق روستایی نیز در مدت یاد شده اصل بر آموزش غیر حضوری می‌باشد، مگر در مناطقی که از نظر دانشگاه علوم پزشکی مشکلی در تشکیل کلاس‌ها به‌صورت حضوری وجود نداشته باشد.

۳⃣ مقرر گردید اداره کل صمت با همکاری تعزیرات، نیروی انتظامی، دانشگاه علوم پزشکی، بازرسی استانداری نسبت به نظارت بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی در سطح استان اقدام و در صورت عدم رعایت قوانین با متخلفان احتمالی برخورد قانونی به عمل آید.

۴⃣ استفاده از ماسک برای همه افراد جامعه اعم از اصناف، کسبه، کارمندان دولتی و خصوصی، ارباب‌رجوع اجباری بوده و در صورت مشاهده با متخلفان برخورد قانونی صورت خواهد گرفت.

۵⃣ مقرر گردید با توجه به افزایش شیوع ویروس کرونا در استان، همه دستگاه‌های ذی‌ربط نسبت به تعطیل نمودن مراکز تجمعی غیرضروری مانند باشگاه‌های ورزشی، هتل‌ها، مراکز اقامتی، اماکن متبرکه به مدت دو هفته اقدام کنند.

۶⃣ مقرر گردید دانشگاه علوم پزشکی با همکاری نیروی انتظامی، بسیج نسبت به تشکیل گشت ارشاد سلامت جهت اطلاع‌رسانی و نظارت بر اجرای پروتکل‌های بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی در سطح استان اقدام نمایند.

۷⃣ برگزاری هرگونه مراسم تشییع و خاک‌سپاری مشتمل بر تجمع که با اعلام قبلی (درج آگهی ترحیم و بنر) صورت پذیرد ممنوع بوده و خانواده‌ها ملزم به تشییع متوفی فقط با حضور اعضاء درجه‌یک و رعایت پروتکل‌های بهداشتی و اصول فاصله‌گذاری اجتماعی می‌باشند.  در این خصوص نیروی انتظامی برخورد قانونی لازم را با متخلفین به عمل خواهد آورد.

۸⃣ مقرر گردید برگزاری هرگونه مراسم جشن و یا عروسی (بعد از پایان ماه صفر) تا اطلاع ثانوی ممنوع بوده و در صورت مشاهده با متخلفین احتمالی برخورد قانونی صورت خواهد گرفت.

لینک خبر : https://kohnaninews.ir/?p=14654

برچسب ها