کانال خبری کو هنانی نیوز شبکه های اجتماعی ایتا::

16 جماد أول 1444 Friday, 9 December , 2022
3

وزش باد و افزایش بارندگی‌ها از سمت غرب همراه با احتمال آبگرفتگی

بررسی‌ نقشه‌های ماهواره‌ای سازمان هواشناسی نشان می‌دهد از ظهر امروز شنبه ۹۸/۹/۹ با افزایش فعالیت سامانه بارشی در نیمه شمالغربی و غرب کشوربارش‌های پراکنده ایجاد می‌شود که این بارش‌ها در برخی شهرها باعث آبگرفتگی معابر می‌شود. به گزارش گروه استان‌های خبرگزاری تسنیم، ارسال اطلاعات ماهواره‌ای از شرایط جوی شمالغربی و غرب کشور نشان می‌دهد امروز شنبه ۹۸/۰۹/۰۹، […]

بررسی‌ نقشه‌های ماهواره‌ای سازمان هواشناسی نشان می‌دهد از ظهر امروز شنبه ۹۸/۹/۹ با افزایش فعالیت سامانه بارشی در نیمه شمالغربی و غرب کشوربارش‌های پراکنده ایجاد می‌شود که این بارش‌ها در برخی شهرها باعث آبگرفتگی معابر می‌شود.

اخبار هواشناسی ایران| وزش باد و افزایش بارندگی‌ها از سمت غرب همراه با احتمال آبگرفتگی

به گزارش گروه استان‌های خبرگزاری تسنیم، ارسال اطلاعات ماهواره‌ای از شرایط جوی شمالغربی و غرب کشور نشان می‌دهد امروز شنبه ۹۸/۰۹/۰۹، ورود سامانه بارشی جدید که از روز جمعه به کشورمان پیش بینی شده بود اکنون فعالیتش را آغاز کرده و بارندگی‌های قابل ملاحظه‌ای را در همین منطقه ایجاد می‌کند که فعالیتش رفته رفته به سمت مرکز و شرق کشور   نیز کشیده می‌شود، البته امروز از اولین ساعات روز ساکنان سواحل جنوبی دریای مازندران شاهد افزایش ابر بوده‌ که رفته رفته بارندگی در این مناطق شدت می‌گیرد و احتمال آبگرفتگی معابر در برخی مناطق دور از انتظار نیست.

سردترین و گرمترین نقطه ایران: اطلاعات نقشه‌های هواشناسی نشان می‌دهد امروز گرمترین نقطه کشور مثل روزهای گذشته جزیره ابوموسی با ۲۶ درجه سانتی گراد گرمترین و سردترین نقطه کشور هم شهرستان شهرکرد با منفی ۷ درجه سانتی‌گراد زیر صفر است.

وضعیت هوای استان‌ها:  : کارشناسان سازمان هواشناسی با درنظر گرفتن اطلاعات ماهواره‌ای که در اختیار دارند شرایط جوی استان‌های کشور را امروز ۹۸/۰۹/۰۹ به این ترتیب پیش بینی کرده‌اند:

آذربایجان شرقی و غربی: آسمان نیمه‌ابری همراه با وزش باد ملایم که از اواسط روز برحجم ابرها افزوده شده و درنهایت بارش‌های پیش بینی شده آغاز می‌شود که این بارش‌ها در ارتفاعات به صورت برف است. گیلان، قزوین، کرج، قم، گلستان، کرمانشاه، خوزستان و کردستان نیز امروز آسمانی نیمه‌ابری همراه با افزایش ابر در ساعات پایانی روز را تجربه می‌کنند که از اولین ساعات فردا بارندگی در این مناطق آغاز می‌شود و براساس برودت هوا بارش‌ها در ارتفاعات به صورت برف است. اهالی سمنان هم که از اوایل امروز صبح شاهد بارش‌های پراکنده بوده‌اند در ۲۴ ساعت آینده همچنان شاهد بارش‌هایی هستند که رفته رفته بر شدت آن افزوده می‌شود. کارشناسان سازمان هواشناسی برای سایر نقاط کشور آسمان صاف و بدون پدیده خاص پیش بینی کرده‌اند که در کلان‌شهرها و شهرهای صنعتی غلظت آلاینده‌های هوا قابل ملاحظه است و به گروه‌های سنی حساس توصیه می‌شود که فقط در موارد ضروری از منزل خارج شوند.

وضعیت هوای پایتخت:اطلاعاتی که نقشه‌های هواشناسی از شرایط جوی پایتخت نشان می‌دهند اینگونه است که تهرانی‌ها امروز اگرچه شاهد آسمانی غبارآلود و ناسالم هستند اما از اوایل فردا بارندگی‌ها کمی از این شرایط کاسته و کیفیت هوای پایتخت را بهتر می‌کند، اما  در طول روز اسمان تهران صاف همراه با غبار محلی است و در خنک‌ترین زمان حداقل درجه حرارت کلان‌شهر تهران ۷ درجه و در گرمترین ساعت نیز حداکثر ۱۴ درجه سانتی گراد است.

? وضعیت جاده‌ها: با درنظر گرفتن شرایط جوی اعلام شده در سراسر کشور بیشتر راه‌های مواصلاتی هیچ پدیده خاصی را تجربه نمی‌کنند اما در برخی مسیر‌ها بارندگی‌های مقطعی و پراکنده به صورت برف و باران پیش بینی شده است که این شرایط جوی کاملا محدود و در مقاطع کوتاه مدت است. به همین دلیل بهتر است رانندگان هنگام رانندگی در مسیرهای مواصلاتی کشور ضمن به همراه داشتن تجهیزات زمستانی قوانین راهنمایی و رانندگی را بیشتر مورد نظر داشته باشند.

• محور ـ هراز : صاف تا کمی ابری که از اواسط روز حجم ابرها افزوده می‌شود و بارش‌های پراکنده‌ای آغاز می‌شود و در ارتفاعات این بارش به صورت برف است .

• محور فیروزکوه:صاف تا کمی ابری که از اواسط روز حجم ابرها افزوده می‌شود و بارش‌های پراکنده‌ای آغاز می‌شود و در ارتفاعات این بارش به صورت برف است .

•محور کرج – چالوس: صاف تا کمی ابری که از اواخر روز حجم ابرها افزوده می‌شود و بارش‌های پراکنده‌ای آغاز می‌شود و در ارتفاعات این بارش به صورت برف است .

•محور تهران ـ قزوین: صاف تا کمی ابری که از اواخرروز حجم ابرها افزوده می‌شود و بارش‌های پراکنده‌ای آغاز می‌شود و در ارتفاعات این بارش به صورت برف است .

•محور قزوین ـ رشت: صاف تا کمی ابری که از اواسط روز حجم ابرها افزوده می‌شود و بارش‌های پراکنده‌ای آغاز می‌شود و در ارتفاعات این بارش به صورت برف است .

• محور قزوین- زنجان – تبریز: صاف تا کمی ابری که از اواسط روز حجم ابرها افزوده می‌شود و بارش‌های پراکنده‌ای آغاز می‌شود و در ارتفاعات این بارش به صورت برف است .

• محور سمنان ـ دامغان: ابری همراه با بارش‌های پراکنده که در برخی مناطق مرتفع حجم بارندگی افزوده می‌شود.

• محور بجنورد ـ اسفراین: صاف تا کمی ابری که از اواسط روز حجم ابرها افزوده می‌شود.

انتهای پیام /ز

وزش باد و افزایش بارندگی‌ها از سمت غرب همراه با احتمال آبگرفتگی
لینک خبر : https://kohnaninews.ir/?p=9054