کانال خبری کو هنانی نیوز شبکه های اجتماعی ایتا::

13 جماد أول 1444 Tuesday, 6 December , 2022
5

افزایش آمار تلفات جاده‌ای در لرستان نگران‌کننده است

استاندار لرستان با بیان اینکه افزایش آمار تلفات جاده‌ای در این استان در ۶ ماه گذشته نگران‌کننده است گفت: در فصل پاییز علی‌رغم این آمار با کاهش تلفات جاده‌ای در لرستان روبه‌رو بودیم. سیدموسی خادمی ظهر امروزدر مراسم گرامی‌داشت هفته حمل‌‌ و نقل، رانندگان و راهداری که در سالن حوزه هنری لرستان برگزار شد اظهار داشت: […]

استاندار لرستان با بیان اینکه افزایش آمار تلفات جاده‌ای در این استان در ۶ ماه گذشته نگران‌کننده است گفت: در فصل پاییز علی‌رغم این آمار با کاهش تلفات جاده‌ای در لرستان روبه‌رو بودیم.

افزایش آمار تلفات جاده‌ای در لرستان نگران‌کننده است

سیدموسی خادمی ظهر امروزدر مراسم گرامی‌داشت هفته حمل‌‌ و نقل، رانندگان و راهداری که در سالن حوزه هنری لرستان برگزار شد اظهار داشت: حمل‌ و نقل یکی از مهم‌ترین عناصر مورد نیاز برای توسعه کشورها و شاهرگ اصلی حیات اقتصادی است.

وی افزود: توسعه بدون راه غیرقابل تصور بوده و دروازه ورود به هر منطقه‌ای برای ارائه خدمات راه است و اگر راه نباشد امکان ارائه خدمات نیز میسر نیست.

استاندار لرستان عنوان کرد: یکی از مهم‌ترین مشکلات کشور در این سال‌ها بحث تصادفات و تلفات جاده‌ای است، درصد بالایی از مرگ‌ و میر در کشور ما مربوط به تصادفات بوده که این تلفات با کارهای فرهنگی و تبلیغی برای مردم از ۲۵ هزار نفر به ۱۵ هزار رسیده‌ است.

وی بیان کرد: متولیان و پیمانکاران راه باید کارشان را درست انجام دهند و رانندگان نیز باید با ایمنی در جاده‌ها تردد کنند تا آمار مرگ‌ومیر در جاده ها کاهش یابد و نیز ضعف‌های احتمالی راه‌ها را باید با ایمن‌سازی برطرف کنیم.

خادمی در بخشی دیگر از سخنان خود گفت: نقش دانشگاه علوم‌ پزشکی در حادثه‌ها بسیار مهم بوده و تفاوت کسانی که در صحنه وقوع حوادث و یا در بیمارستان فوت می‌کنند معنادار است، به‌طوری‌که دقایق و ثانیه‌ها در نجات جان افراد مهم است.

استاندار لرستان خاطرنشان کرد: در ۶ ماه گذشته تلفات جاده‌ای این استان با توجه به سیل افزایش پیدا کرده و این افزایش نگران‌کننده‌ است، هر چند که طبق گزارش‌ها در فصل پاییز روند کاهشی تلفات را طی کرده‌ایم و امیدواریم که به‌مانند سال ۹۶ جزو استان‌های برتر در کاهش تلفات جاده‌ای باشیم/تسنیم.

لینک خبر : https://kohnaninews.ir/?p=9466