کدخبر :: 9805 تاریخ انتشار :: ۳۰-۱۰-۱۳۹۸ | ۳:۲۶ ب٫ظ پرینت  خبر/پی دی اف

موج جدید برف و باران در راه لرستان؛ دمای هوا کاهش می‌یابد

بازدیدها: ۳۷

مدیرکل هواشناسی استان لرستان گفت: از اواخر امشب یک سامانه بارشی سرد وارد لرستان می‌شود و تا پایان روز پنجشنبه سوم بهمن‌ماه  ادامه دارد.

موج جدید برف و باران در راه لرستان؛ دمای هوا کاهش می‌یابد

بهروز مرادپور:در رابطه با وضعیت آب و هوای لرستان در ساعات و روزهای پیش رو اظهار داشت: از اواخر امشب یک سامانه بارشی سرد وارد لرستان می‌شود و تا پایان روز پنجشنبه سوم بهمن‌ماه  ادامه دارد.

وی با اشاره به پیش‌بینی بارش باران و برف در پی ورود این سامانه بارشی به جو استان عنوان کرد: برای استان گاهی وزش باد شدید، مه آلودگی هوا  و کاهش محسوس دما نیز پیش‌بینی می‌شود.

مدیرکل هواشناسی استان لرستان با اشاره به وقوع بارش برف و باران در همه نقاط استان بیان کرد: در ارتفاعات، گردنه‌ها و شهرهای شمالی و شرقی استان نیز بارش‌ها نمود بیشتری دارد.

وی گفت: در این روزها شاهد اختلال در تردد جاده‌ای و لغزندگی سطح جاده‌ها رواناب های سطحی، کولاک برف، مه آلودگی، کاهش میدان دید افقی و اختلال در تردد محورهای مواصلاتی هستیم.

مرداپور با بیان اینکه متوسط بارش لرستان در این ایام ۲۰ تا ۴۰ میلیمتر پیش بینی می‌شود تصریح کرد:  ارتفاع برف در گردنه‌ها نیز بیش از ۵۰ سانتیمتر و در نواحی از سطح شهرهای شمالی و شرقی متوسط بین ۱۰ تا ۲۰ سانتیمتر می‌رسد.

وی  خاطرنشان کرد: بارش‌های امشب و فردا غالباً به‌صورت رگباری  است اما از ظهر چهارشنبه تا صبح روز پنجشنبه شاهد بارش‌های بیشتری هستیم.

تسنیم

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.