کانال خبری کو هنانی نیوز شبکه های اجتماعی ایتا::

16 جماد أول 1444 Friday, 9 December , 2022
5

برف راه ۱۲ روستای عشایری کوهدشت را مسدود کرد؛ روستاییان در بن‌بست سرما

بارش برف سنگین در شهرستان کوهدشت راه ۱۲ روستای عشایری را قطع کرده و اهالی این مناطق در بن‌بست سرما هستند. منطقه کوهدشت شمالی که شامل مناطق هومیان، ضرون و چم‌آستان است دارای ۶۷ روستا بوده و یکی از محروم‌ترین دهستان‌های کشور است که ۵۳ روستای آن جزو مناطق عشایری‌ است. در پی بارش برف […]

بارش برف سنگین در شهرستان کوهدشت راه ۱۲ روستای عشایری را قطع کرده و اهالی این مناطق در بن‌بست سرما هستند.

برف راه 12 روستای عشایری کوهدشت را مسدود کرد؛ روستاییان در بن‌بست سرما

منطقه کوهدشت شمالی که شامل مناطق هومیان، ضرون و چم‌آستان است دارای ۶۷ روستا بوده و یکی از محروم‌ترین دهستان‌های کشور است که ۵۳ روستای آن جزو مناطق عشایری‌ است.

در پی بارش برف اخیر در مناطق کوهستانی راه ۱۲ روستای عشایری کوهدشت قطع شده و اهالی در محاصره سرما هستند، به‌طوری‌ که به گفته آنان حتی با خودروهای دارای زنجیرچرخ هم نمی‌توانند از مسیر این روستاها عبور کنند.

به گفته سیداحمد موسوی دهیار روستای دارسیدگل ضرون راه ۱۲ روستا در منطقه کوهدشت شمالی هم‌اکنون قطع است و اهالی نمی‌توانند هیچ گونه ترددی را با کوهدشت داشته باشند.

او می‌گوید راه مناطق عشایری کوهدشت از بس ناهموار است که به‌هنگام برف و باران قطع می‌شود و تاکنون راه این مناطق در پی درخواست‌های مکرر هموار نشده‌ است.

به گفته موسوی اکیپ‌های راهداری شهرستان کوهدشت هم‌اکنون برای بازگشایی راه مسدود شده به‌مناطق عشایری کوهدشت شمالی اعزام شده‌اند.

دهیار روستای دارسیدگل ضرون معتقد است روستاییان ۶ روستای دارسیدگل، سرینجله، سفیدقبله، سرخه دوله، قریه برکت و حسین‌‌آباد سرکوه به‌علت قرار گرفتن موقعیت جغرافیایی بعد از گردنه شاهیلان حتی با زنجیرچرخ امکان تردد ندارند.

راه ۱۲ روستا در مناطق عشایری کوهدشت در حالی در پی بارش برف مسدود شده‌ است که مسئولان مرتبط با وجود تماس‌های خبرنگار تسنیم حاضر به پاسخگویی نبودند.

برف راه ۱۲ روستای عشایری کوهدشت را مسدود کرد؛ روستاییان در بن‌بست سرما
لینک خبر : https://kohnaninews.ir/?p=10175