کانال خبری کو هنانی نیوز شبکه های اجتماعی ایتا::

4

به دلیل همپوشانی آنفلوآنزا و کرونا، مهر و آبان سختی پیش‌بینی می‌شود

معاون شبکه بهداشت و درمان شهرستان بروجرد از افزایش ۲ تا ۳ برابری مرگ‌ومیر ناشی از کرونا در بروجرد خبر داد و گفت: به دلیل همپوشانی آنفلوآنزا و کرونا، مهر و آبان سختی پیش‌بینی می‌شود

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کوهنانی نیوز شهرام ممدوحی امروز در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: موج دوم کرونا و همزمان با تیرماه، میزان مرگ و میر ناشی از کرونا در مقایسه با اسفند و فرودین ماه ۲ تا ۳ برابر شده است.

وی شرکت در مراسمات عزا، عروسی و مهمانی‌های خانوادگی که جوانان از قلیان‌های مشترک استفاده می‌کنند را از مهمترین علل ابتلا و افزایش شیوع کرونا در بروجرد برشمرد و افزود: بیماری کرونا دوستی و تجمع و مهمانی‌های شلوغ را نمی‌طلبد.

معاون شبکه بهداشت و درمان شهرستان بروجرد خاطرنشان کرد: به دلیل همپوشانی آنفلوآنزا و کرونا، مهر و آبان سختی پیش‌بینی می‌شود اما یک خوش‌بینی هم وجود دارد که با رعایت اصول بهداشتی و زدن ماسک توسط مردم می‌توان امیدوار بود که آنفلوانزا هم کنترل شود.

ممدوحی اضافه کرد: افرادی‌که تست pcr از آن‌ها گرفته می‌شود یعنی نمونه از گلو و حلق داده‌اند و کرونا مثبت باشند را ما به‌عنوان آمار مبتلایان قطعی به کرونا اعلام می‌کنیم.

وی بیان کرد: افرادی‌که تست pcr آن‌ها مثبت شود اگر تا ۲۱ روز بعد جان خود را از دست بدهند جز آمار کرونا محسوب می‌شوند.

معاون شبکه بهداشت و درمان شهرستان بروجرد ادامه داد: اکنون آنچه که به‌عنوان داروهای خط اول درمان کرونا در کشور است در بروجرد موجود است و مورد استفاده قرار می‌گیرد به‌طوری‌که در بازدید معاون وزیر بهداشت نیز بر این نکته تأکید شد که آنچه که در درمان اینجا اعمال می‌شود با بیمارستان مسیح دانشوری برابری می‌کند

لینک خبر : https://kohnaninews.ir/?p=13660

برچسب ها