کانال خبری کو هنانی نیوز شبکه های اجتماعی ایتا::

13 جماد أول 1444 Tuesday, 6 December , 2022
5

شهید «سید نور خدا» مظهر ایمان و ایستادگی در راه خدا بود

نماینده ولی‌فقیه در استان لرستان گفت: برای ما افتخار است که سید نور خدا موسوی مظهر ایمان، جهاد، مقاومت و مظهر ولایت مداری و ایستادگی در راه خداست. آیت‌الله سید احمد میرعمادی عصر امروز در مراسم سالگرد شهید سید نور خدا موسوی که در حسینیه گلزار شهدای خرم‌آباد برگزار شد ضمن تسلیت سالروز شهادت امام […]

نماینده ولی‌فقیه در استان لرستان گفت: برای ما افتخار است که سید نور خدا موسوی مظهر ایمان، جهاد، مقاومت و مظهر ولایت مداری و ایستادگی در راه خداست.

شهید «سید نور خدا» مظهر ایمان و ایستادگی در راه خدا بود

آیت‌الله سید احمد میرعمادی عصر امروز در مراسم سالگرد شهید سید نور خدا موسوی که در حسینیه گلزار شهدای خرم‌آباد برگزار شد ضمن تسلیت سالروز شهادت امام حسن عسکری(ع) اظهار داشت: حضور انبوه مردم بزرگوار، ولایت‌مدار و پیرو شهدا در این مراسم معنوی و الهی نشان از قدرشناسی شما مردم است.

وی با بیان اینکه خداوند متعال در قرآن عامل سعادت و رستگاری مردم را در سه چیز می‌داند، افزود: سعادت و رستگاری در ایمان، هجرت و جهاد در راه خداست و کسی که از این سه امیتاز برخوردار باشددر نزد خدای متعال صاحب درجه و مقام است.

نماینده ولی فقیه در استان لرستان عنوان کرد: آنچه که در میان انسان‌ها تفاوت ایجاد می‌کند ایمان راسخ به راه و هدفی است که انتخاب کرده و برای آن مجاهدت می‌کند.

وی با اشاره به اینکه امام حسن عسکری(ع) در زمان خود یک ویژگی‌های منحصر به فردی داشتند بیان کرد: نخستین ویژگی امام حسن عسکری(ع) جوان بودن ایشان بود به طوری که پس از امام جواد(ع) جوانترین امامی بود که به شهادت رسید و ۲۸ سال عمر کرد که بیشتر زندانی و تبعید بود.

میرعمادی با بیان اینکه امام حسن عسکری(ع) بیشترین شکنجه را داشت گفت: امام حسن عسکری ۱۵ سال در تبعید و زندان بود و ایشان مظلوم‌ترین امام بودند.

وی تصریح کرد: مهمترین دستاورد انقلاب اسلامی ایران که تحول عظیمی بود این بود که جوانان این مملکت مومن شدند و با ایمان در راه خدا هجرت و جهاد کردند.

نماینده ولی‌فقیه در استان لرستان خاطرنشان کرد: در دوران انقلاب اسلامی و دوران دفاع مقدس جوانان عزیز شب‌ها مناجات با خدا داشتند، آنها زاهدان در شب و شیران در روز بودند.

وی اظهار داشت: به خاطر ایمان بود که در دوران دفاع مقدس پیروز شدیم و در عملیات‌ها یکی پس از دیگری با موفقیت رو‌به‌رو می‌شدیم.

میرعمادی ایمان را عامل اساسی استقامت و شرط پیروزی دانست و افزود: ایمان به انسان آرامش می‌دهد، ایمان دشمن را کوچک می‌کند و راه را برای انسان باز می‌کند.

وی به ایستادگی رزمندگان در مقابل شکنجه‌های دشمن اشاره کرد و گفت: ایمان و باور به خدا بود که سبب شد رزمندگان ما در مقابل دشمن ایستادگی کنند.

نماینده ولی‌فقیه در استان لرستان عنوان کرد: شهید حججی مانند کوه در مقابل داعش ایستاد، داعشی که رزمندگان و مردم را می‌گرفت، محصور می‌کرد و آتش می‌زد.

وی بیان کرد: به دلیل ایمان بود که عده‌ای به سوریه هجرت کردند، مدافع حرم شدند و در مقابل داعش ایستادگی و جهاد کردند.

میرعمادی در بخش دیگری از سخنان خود شهید سید نور خدا موسوی را آیت خدا دانست و گفت: سید نور خدا وقتی که مجروح شد و آمد به عنوان فرمانده شجاع و تکاور در منطقه لار سیستان و بلوچستان بود که در یک ماموریتی که انجام می‌دهد ایستادگی، غیرت، شجاعت و دلاوری خود را نشان می‌دهد.

وی با بیان اینکه شهامت شهید سید نور خدا موسوی ریشه در ایمان دارد تصریح کرد: بسیاری از افراد ظاهرا در جامعه خود را شجاع نشان می‌دهند اما در واقع ترسو هستند، شجاعت در میدان جنگ و آزمایش خود را نشان می‌دهد.

نماینده ولی‌فقیه در استان لرستان با بیان اینکه خانواده شهید سید نورخدا موسوی در یک امتحان بزرگ سربلند و پیروز شدند اظهار داشت: تصور نمی‌کردیم شهید سید نور خدا موسوی 10 سال زنده بماند و با رزمندگان و بازماندگان شهدا، همرزمان سخن گفته و بگوید من آیتی از آیات الهی هستم.

وی افزود: شهید موسوی کسی بود که تمام رنج جراحت را کشید و هر نفسش سخنی با ما بود و سخنش این بود که این انقلاب و نظام ثمره خون شهداست. شهید نورخدا توانست در دوران خدمتش سربلند و شهادتش الگو باشد.

میرعمادی مجروحیت سید نور خدا را افتخار و رفتنش را ابدی دانست و عنوان کرد: این شهید زنده است و حیات ابدی دارد، بنده از خانواده و همسر این شهید تجلیل می‌کنم چرا که همسر شهید مظهر ایثار و مقاومت بود و کسی بود که آرامش خود را در کنار بستر شهید می‌دانست.

وی بیان کرد: همسر شهید سید نور خدا موسوی وقتی در کنار این شهید بود آرامش داشت، او هم پرستار بود و هم پیام‌رسان و خانواده این جانباز شهید توانست پیام شهید را حفظ و ابلاغ کند.

نماینده ولی‌فقیه در استان لرستان گفت: همسر شهید سید نور خدا موسوی همانند حضرت زینب(س) توانست به خوبی به عنوان یکی پرستار از شهید مراقبت کند.

وی تصریح کرد: وقتی این سید به شهادت رسید همسرش گفت از امروز من زندانی شدم و نفسم قطع شد که باید گفت این از ایمان و اعتقاد راسخ به خدای متعال است.

میرعمادی با بیان اینکه ایمان ما هیهات منا الذله است و دست ذلت نمی‌دهیم خاطرنشان کرد: این افتخاری برای استان لرستان است که شهید موسوی به عنوان شهید امسال در کشور معرفی می‌شود.

وی اظهار داشت: برای ما افتخار است که سید نور خدا موسوی مظهر ایمان، جهاد، مقاومت و مظهر ولایت مداری و ایستادگی در راه خداست.

نماینده ولی‌فقیه در استان لرستان افزود: امروز برای ما افتخار است که سید نور خدا به عنوان یک جانباز ۱۰۰ درصد ۱۰ سال نفس می‌کشید و فقط نفس کشیدن و حرکات چشمش سبب امنیت ما شد.

وی عنوان کرد: تا زمانی که رزمندگان مومن و دلاورمردی وجود داشته باشد امنیت ما باقی است اما متاسفانه گاهی حرکات و رفتارهای برخی نشان می‌دهد که قدر ایمان، مومن و ایستادگی در راه خدا را نمی‌دانند و فقط خود را می‌بینند.

میرعمادی تثبیت راه ولایت را خون شهدا دانست و بیان کرد: پیام این مراسم ایمان راسخ به انقلاب است و باید از دستاوردهای انقلاب حفاظت کنیم، در راه ولایت ثابت قدم بمانیم و شک و تردید به خود راه ندهیم./تسنیم

لینک خبر : https://kohnaninews.ir/?p=8389